Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Mężczyzna staranował auto ambasadora Ukrainy. Padły strzały

Londyn: Mężczyzna staranował auto ambasadora Ukrainy. Padły strzały
Pojazd celowo uderzył w pusty w chwili incydentu samochód ambasadora. (Fot. Getty Images)
Ambasada Ukrainy w Wielkiej Brytanii poinformowała wczoraj, że w zaparkowany przed placówką samochód ambasadora dwukrotnie uderzył inny pojazd. Brytyjska policja podała, że ostrzelała to drugie auto, a następnie aresztowała sprawcę.
Reklama

Londyńska policja podała, że ok. godz. 9:50 czasu dostała zgłoszenie o samochodzie, który potrącił kilka innych pojazdów na Holland Park, w zachodniej części Londynu. Wysłani na miejsce funkcjonariusze oddali strzały do samochodu, gdy ten zaczął jechać w ich kierunku.

W wydanym oświadczeniu ukraińska placówka przekazała, że pojazd celowo uderzył w pusty w chwili incydentu samochód ambasadora. "Natychmiast została wezwana policja, która zablokowała auto podejrzanego. Jednak, mimo wysiłków funkcjonariuszy, napastnik zdołał po raz kolejny wjechać w samochód ambasadora. Policja była zmuszona w odpowiedzi otworzyć ogień do pojazdu napastnika" - wyjaśniono.

"Pojazd został zatrzymany i 40-kilkuletni mężczyzna został aresztowany" - dodano. Podejrzanego na wszelki wypadek przewieziono do szpitala na badania, ale nie stwierdzono u niego obrażeń.

Ambasada zapewniła, że nikt z jej pracowników nie ucierpiał, a ujęty sprawca został przewieziony na komisariat.

Policja nie podała tożsamości podejrzanego. Poinformowała jedynie, że na razie nie zostały mu przedstawione zarzuty. Podkreślono, że incydent nie jest traktowany jako terrorystyczny.

 

  Komentarze


  • Leon zawodowiec
   14 kwietnia, 10:26

   sa tylko dwie opcje kasa albo babka albo jeno i drugie

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama