Menu

Londyn: Mężczyzna staranował auto ambasadora Ukrainy. Padły strzały

Londyn: Mężczyzna staranował auto ambasadora Ukrainy. Padły strzały
Pojazd celowo uderzył w pusty w chwili incydentu samochód ambasadora. (Fot. Getty Images)
Ambasada Ukrainy w Wielkiej Brytanii poinformowała wczoraj, że w zaparkowany przed placówką samochód ambasadora dwukrotnie uderzył inny pojazd. Brytyjska policja podała, że ostrzelała to drugie auto, a następnie aresztowała sprawcę.
Reklama

Londyńska policja podała, że ok. godz. 9:50 czasu dostała zgłoszenie o samochodzie, który potrącił kilka innych pojazdów na Holland Park, w zachodniej części Londynu. Wysłani na miejsce funkcjonariusze oddali strzały do samochodu, gdy ten zaczął jechać w ich kierunku.

W wydanym oświadczeniu ukraińska placówka przekazała, że pojazd celowo uderzył w pusty w chwili incydentu samochód ambasadora. "Natychmiast została wezwana policja, która zablokowała auto podejrzanego. Jednak, mimo wysiłków funkcjonariuszy, napastnik zdołał po raz kolejny wjechać w samochód ambasadora. Policja była zmuszona w odpowiedzi otworzyć ogień do pojazdu napastnika" - wyjaśniono.

"Pojazd został zatrzymany i 40-kilkuletni mężczyzna został aresztowany" - dodano. Podejrzanego na wszelki wypadek przewieziono do szpitala na badania, ale nie stwierdzono u niego obrażeń.

Ambasada zapewniła, że nikt z jej pracowników nie ucierpiał, a ujęty sprawca został przewieziony na komisariat.

Policja nie podała tożsamości podejrzanego. Poinformowała jedynie, że na razie nie zostały mu przedstawione zarzuty. Podkreślono, że incydent nie jest traktowany jako terrorystyczny.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama