Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Ekoaktywiści zaatakowali 13 budynków firm, które powiązane są z przemysłem paliwowym

Londyn: Ekoaktywiści zaatakowali 13 budynków firm, które powiązane są z przemysłem paliwowym
Protestujący domagają się m.in. rezygnacji z inwestowania w przemysł paliw kopalnych. (Fot. Twitter/@XRebellionUK)
Aktywiści klimatyczni z Extinction Rebellion i innych grup zaatakowali dziś siedziby 13 firm w Londynie, aby wyrazić swoje niezadowolenie z zakończonego niedawno szczytu Cop27. Jak dodano, na liście budynków znalazła się także siedziba Ministerstwa Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS).

Reklama
Reklama

W ramach demonstracji, które miały miejsce dziś nad ranem, ekoaktywiści oblali frontowe okna i drzwi budynków olejem oraz rozpalili ogień. Z kolei na chodnikach wylano sztuczną krew.

Media podkreślają, że wszystkie budynki to siedziby firm, które w jakiś sposób powiązane były z przemysłem paliw kopalnych.

Zaatakowano budynki następujących firm i instytucji: BP, Hill+Knowlton Strategies, BAE Systems, Church House, Ineos, Eversheds Sutherland, Schlumberger, International Maritime Organisation, Institute of Economic Affairs, JP Morgan, Arch Insurance, Ontario Teachers Pension Plan. 

Lokalna prasa doniosła także, iż akcję przeprowadzono również przed siedzibą Ministerstwa Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.

Protest jest następstwem zakończenia szczytu Cop27 w Egipcie. Aktywiści wielokrotnie zwracali uwagę, że podczas spotkania nie wyznaczono żadnych celów, aby ograniczyć emisję zanieczyszczeń.

"Extinction Rebellion wysyła wiadomość, że nadszedł czas, aby zerwać więzi z paliwami kopalnymi lub stracić licencję społeczną na działalność w Wielkiej Brytanii" - przekazała organizacja.

"W czasie, gdy wielu z nas obawia się wysokich rachunków za ogrzewanie, rząd nadaje najwyższy priorytet temu, aby firmy zagrażające środowisku odnotowywały zyski" - dodała.

W protestach wzięła udział także grupa Christian Climate Action. Jak wyjaśniła, "Kościół Anglikański wciąż inwestuje w paliwa kopalne i wpływa na przemysł".

Czytaj więcej:

Londyn: Aktywiści klimatyczni aresztowani po proteście w parlamencie

Aktywiści klimatyczni na celowniku londyńskiej policji

Aktywiści z grupy Just Stop Oil wstrzymują protesty na drogach

  Komentarze
  • Hmm
   21 listopada 2022, 16:02

   Ciekawe czy ciuchy tych ekopajacow co maja na sobie sa wyprodukowane z ekopowietrza i czy na miejsca swoich protestow dostaja sie tylko na ekorowerach... Smiech na sali...

  • Celestyn76
   21 listopada 2022, 22:19

   Moze policja w koncu wezmie sie za tych ekoterrorystow a nie Pali glupa wsadzic

  • The Punisher
   21 listopada 2022, 22:29

   Moherowe berety i dzieci w niebieskich wlosach znowu w akcji?

  • Wiesiek
   22 listopada 2022, 08:22

   To eco terroryści , kto im płaci za to ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama