Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Czy kampania na rzecz czystości ma rasistowski charakter?

Londyn: Czy kampania na rzecz czystości ma rasistowski charakter?
Niektórzy uznali plakat za rasistowski. (Fot. Brent Council)
Skargę na szerzenie rasizmu złożył do przedstawicieli gminy Brent lokalny radny. Chodzi o plakat promujący czystość, do którego wykorzystano wizerunek czarnego mężczyzny.
Reklama

John Duffy zareagował na skargę lokalnego mieszkańca, który uznał poster za rasistowski. Plakat pojawił się przy Kilburn High Road. Widnieje na nim zdjęcie czarnego mężczyzny trzymającego tekturkę z napisem #CrimeNotToCare. Zdaniem radnego, sytuację pogarsza fakt, że fotografia przypomina policyjne zdjęcie, jakie robi się przestępcom.

“Moim zdaniem znaki te są nieodpowiednie i mogą być postrzegane jako próba stereotypizacji osób o ciemnym odcieniu skóry. Sposób sfotografowania młodego czarnego mężczyzny w kontekście kroniki kryminalnej obraża wiele osób. Proszę o usunięcie tych znaków z Kilburn. Nie chcę widzieć tych plakatów na Kilburn High Road, ponieważ uważam, że ich przekaz jest mylący - zarówno w odniesieniu do tego, jak powinno się dbać o środowisko oraz kto jest winny jego zanieczyszczeniu” - napisał Duffy.

Rzecznik władz miejskich tłumaczy, że do swoich przekazów używa wizerunków osób różnego pochodzenia.

“Próba wywołania kłótni w sprawie jednego plakatu jest śmieszna. Zdjęcie na posterze jest częścią krajowej kampanii organizowanej przez Keep Britain Tidy i wykorzystywane jest w co najmniej 30 innych regionach. Chcemy, aby wszyscy cieszyli się środowiskiem bez nielegalnie wyrzucanych śmieci i próba podważania tej kampanii przez tworzenie podziałów jest nieuczciwa i niepotrzebna” - podkreślił.

 

  Komentarze


  • Koko
   2 listopada 2017, 15:40

   Ja pie(h)dole ciemny sie do wszystkiego przywali .Co za czasy? !Wszystko rasizm w ich chorym umysle!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama