Menu

Londyn: Chrupiące świerszcze w popularnej sieci "take away"

Londyn: Chrupiące świerszcze w popularnej sieci "take away"
Chrupiące całe świerszcze od Eat Grub będą dostępne w Londynie od wtorku jako część nowego wiosennego menu. (Fot. Getty Images)
Pieczone świerszcze będzie można kupić od jutra w londyńskiej sieci Abokado. To pierwszy raz, kiedy jadalne owady pojawiają się w Wielkiej Brytanii w ofercie jedzenia na wynos - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Chrupiące świerszcze o smaku chili oraz limonki będą częścią nowego wiosennego menu. Dostarczy je firma Eat Grub.

"Chcemy zaoferować naszym klientom różne opcje ulepszania posiłków. Obecnie mamy w ofercie kilkanaście unikalnych dodatków. Pieczone świerszcze są dziwaczne, ale pełne smaku i białka. To również doskonały sposób na zdrowe podjadanie" - zaznacza dyrektor Abokado, Kara Alderin.

Eksperci ds. środowiska od dawna zalecają owady jako zrównoważone źródło pożywienia, chwaląc je za niezbędne białka, tłuszcze, minerały i aminokwasy. The UN Food and Agriculture Organization podaje, że przynajmniej 2 miliardy ludzi regularnie spożywają owady. Uważają także, że może to być rozwiązanie na zaspokojenie potrzeb żywnościowych rosnącej populacji świata.

Owady z Eat Grub, londyńskiego start-upu spożywczego, można obecnie znaleźć w ponad 700 punktach sprzedaży w całej Europie. 

W Wielkiej Brytanii wybory żywieniowe nabierają coraz większego znaczenia w wyniku debat na temat zmian klimatycznych i w rezultacie coraz większej popularności "flexitarianizmu", zgodnie z którym dieta oparta jest głównie na warzywach.

Jadalne owady ograniczały się do tej pory głównie do nietypowych sklepów internetowych i można je było znaleźć w menu kilku restauracji. Pierwszym brytyjskim supermarketem, sprzedającym jadalne owady, był Sainsbury’s.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama