Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Chrupiące świerszcze w popularnej sieci "take away"

Londyn: Chrupiące świerszcze w popularnej sieci "take away"
Chrupiące całe świerszcze od Eat Grub będą dostępne w Londynie od wtorku jako część nowego wiosennego menu. (Fot. Getty Images)
Pieczone świerszcze będzie można kupić od jutra w londyńskiej sieci Abokado. To pierwszy raz, kiedy jadalne owady pojawiają się w Wielkiej Brytanii w ofercie jedzenia na wynos - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Chrupiące świerszcze o smaku chili oraz limonki będą częścią nowego wiosennego menu. Dostarczy je firma Eat Grub.

"Chcemy zaoferować naszym klientom różne opcje ulepszania posiłków. Obecnie mamy w ofercie kilkanaście unikalnych dodatków. Pieczone świerszcze są dziwaczne, ale pełne smaku i białka. To również doskonały sposób na zdrowe podjadanie" - zaznacza dyrektor Abokado, Kara Alderin.

Eksperci ds. środowiska od dawna zalecają owady jako zrównoważone źródło pożywienia, chwaląc je za niezbędne białka, tłuszcze, minerały i aminokwasy. The UN Food and Agriculture Organization podaje, że przynajmniej 2 miliardy ludzi regularnie spożywają owady. Uważają także, że może to być rozwiązanie na zaspokojenie potrzeb żywnościowych rosnącej populacji świata.

Owady z Eat Grub, londyńskiego start-upu spożywczego, można obecnie znaleźć w ponad 700 punktach sprzedaży w całej Europie. 

W Wielkiej Brytanii wybory żywieniowe nabierają coraz większego znaczenia w wyniku debat na temat zmian klimatycznych i w rezultacie coraz większej popularności "flexitarianizmu", zgodnie z którym dieta oparta jest głównie na warzywach.

Jadalne owady ograniczały się do tej pory głównie do nietypowych sklepów internetowych i można je było znaleźć w menu kilku restauracji. Pierwszym brytyjskim supermarketem, sprzedającym jadalne owady, był Sainsbury’s.

 

  Komentarze


  • Thorgal
   13 maja, 21:03

   ZJEMY KROWY,OWCE ,SWINIE,OWOCE,OWOCE MORZA,WARZYWA....POTEM OWADY I CO POTEM?...PSZCZOLY???...I KONIEC LUDZKOSCI NA ZIEMI...WLASCIWIE MI NIE ZALEZY...SWOJE PRZEZYLEM...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama