Menu

Londyn: Autobusy dla turystów pomogą rozwozić londyńczyków do pracy

Londyn: Autobusy dla turystów pomogą rozwozić londyńczyków do pracy
Autobusy dla turystów wspomogą mieszkańców Londynu w podróżach do pracy. (Fot. Getty Images)
Grupa 'The Original Tour', która posiada w Londynie flotę ponad 200 charakterystycznych autobusów z otwartym dachem, pomoże londyńczykom na szybki i bezpieczny powrót do miejsc pracy na terenie stolicy. Wczoraj firma uruchomiła pierwszą testową trasę z Walthamstow Central na Victorię.
Reklama

W Wielkiej Brytanii do 1 sierpnia obowiązuje zalecenie, aby pracować z domu, jeśli jest to możliwe. Rząd sugeruje również, aby unikać niepotrzebnych podróży transportem publicznym. Grupa Transport for London radzi z kolei, aby podróże transportem w stolicy odbywały się poza godzinami szczytu i tylko w ostateczności. Z tego powodu znacząco obniżono częstotliwość funkcjonowania metra czy autobusów.

Wszystkie powyższe zalecenia doprowadziły do tego, że część mieszkańców stolicy obawia się podróży transportem publicznym do miejsca pracy. Coraz więcej firm wymaga już od pracowników przyjazdu - otwierane są kolejne lokale, a wiele handlowych ulic w Londynie ponownie odżyło.

Linia autobusowa dla londyńczyków od "The Big Bus" cieszyła się wczoraj sporą popularnością. Ryzyko zakażenia koronawirusem na otwartej przestrzeni jest znacznie niższe - autobusy bez dachu wydają się więc być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą ryzykować swojego zdrowia.

Mieszkańcy brytyjskiej stolicy zachęcani są, aby unikać odbywania podróży do pracy publicznymi środkami transportu. (Fot. Getty Images)

"The Big Bus" chce umożliwić pasażerom łączenie się w większe grupy, a następnie otwieranie własnej linii z punktu A do punktu B i z powrotem. Całość odbywa się za pośrednictwem appki Snap, na której można również śledzić na żywo trasę pojazdu. 

Za przejazd ze strefy 3. do strefy 1. "The Big Bus" pobiera opłatę w wysokości 3,30 funta od osoby. Jeśli autobus nie jest zapełniony przynajmniej w połowie, cena biletu wzrośnie. 

Jeśli wszystkie 200 autobusów zostanie użytych, firma jest w stanie codziennie transportować 30 tys. pracowników.

Ostatnie badanie opublikowane przez dziennik "Evening Standard" wykazało, że co 3. pracownik w Londynie już wie, że nie wróci do miejsca pracy przynajmniej do świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej:

Transport for London: Jeśli możecie, unikajcie podróży metrem i pociągiem

TfL: 90 proc. londyńczyków nosi maski

Już 557 pracowników londyńskiego transportu zarabia powyżej £100 tys. rocznie

Londyn: Służby sprzątające metro usunęły pracę Banksy'ego

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama