Menu

Londyn: "Antymaseczkowcy" wdarli się do sklepu i kazali klientom ściągać maski

Londyn: "Antymaseczkowcy" wdarli się do sklepu i kazali klientom ściągać maski
"Antymaseczkowcy" zachęcali kupujących do zdejmowania maseczek i niewyrażania zgody na ograniczenia swobód obywatelskich. (Fot. Twitter/@StandUpX2/ Wikimedia))
Grupa 'antymaseczkowców' wdarła się do sklepu Morrisons w londyńskim Peckham, gdzie zaatakowano noszących maski klientów, wzywając ich do odmowy stosowania się do zasad związanych z epidemią. 
Reklama

Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, do którego doszło 25 lipca, grupa kilku osób bez masek krążyła pomiędzy sklepowymi półkami, krzycząc m.in. "Nie zadajecie żadnych pytań! Robicie, co wam każą!", "Ilu umarło na grypę w tym roku?" czy "Dokształćcie się!". 

Jak donoszą brytyjskie media, akcję protestacyjną w sklepie zorganizowała grupa pod nazwą "StandUp X", która rzekomo chce pokojowo protestować przeciwko "nowej normalności" i "nowemu porządkowi świata" oraz ograniczaniu wolności obywatelskiej. Grupa jest przeciwna szczepieniom na koronawirusa, rozszerzaniu sieci 5G oraz wszelkim środkom zmierzającym do kontrolowania społeczeństwa.

To nie pierwszy tego rodzaju przypadek w Wielkiej Brytanii, gdy ktoś podważa istnienie koronawirusa i wykorzystuje obecną sytuację epidemiologiczną do szerzenia swojej agendy związanej z teoriami spiskowymi. W lipcu br. na terenie Hyde Parku ok. 100 osób zorganizowało protest przeciwko "byciu śledzonym oraz zatruwanym przez rząd". 

Brytyjski rząd, w tym samym premier Boris Johnson, wielokrotnie podkreślał, że nie ma potrzeby ustosunkowywania się do tego rodzaju zjawiska, ponieważ jest ono marginalne. Wskazano ponadto, że stosowanie się do wskazówek, nakazów bądź porad jest wyłącznie kwestią dobrego wychowania i wyniesionych z domu wartości - co oznacza, że zawsze znajdzie się niewielki margines osób, które nie będą szanować innych. 

Policja z kolei przekazała, że będzie reagować jedynie w przypadkach, gdy dojdzie do użycia przemocy bądź ktoś świadomie narazi drugą osobę na zarażenie. 


 

Czytaj więcej:

Policja w UK: Nie będziemy interweniować, bo ktoś nie założył maseczki

Polak z Londynu nie chciał założyć maseczki. Interweniowała straż graniczna

Eksperci radzą mieszkańcom UK: Zakładajcie maski, jeśli uprawiacie seks

  Komentarze
  • Tom
   11 sierpnia, 15:27

   LUDZIE!!!! Podobno ruskie mają gotową szczepionkę na koronowirUSA. Jak znam ruskich to jest to zwykła sól fizjologiczna z mikro-ruskimi cheap-ami. Kto da się zaszczepić ruską szczepionką????

  • Obywatel świata
   11 sierpnia, 15:33

   Popieram, takie akcje muszą być bo ludzie w ciszy ida na rzeź jak w czasie ll wojny światowej, wtedy ludzie byli pod ostrzałem broni palnej teraz ..innej broni podstępnej, ludzie i tak nie protestują a sa posłuszni jak baranki. Głos rozsądku umilkł. Gdzie są lekarze gdzie ich wieloletnia nauka by powiedzieć prawdę o szkodliwym noszeniu masek i plastikow na twarzy ktore niszcza wzrok. To nowa wojna.. hybrydowo- biologiczna!!! Ja mi się stanowcze nie maskom, plastików, szczepionkom- to nas zabija a nie virus który był na świecie od dawna. Dobrze zareklamowane każde dziadostwo robi furorę.

  • Stop
   11 sierpnia, 15:36

   Po pierwsze, dlaczego nawiedzonych kmiotow nazywacie anty-maseczkowcami? To sa debile z trzeciego swiata. Ci sami prasuja kobietom piersi i je sterylizuja, ci sami pozbawiaja ludzi wolnosci, jedza szczury czy tez sprzedaja masci szamanow. Po drugie, co robila a raczej czego nie robila tam ochrona? Mam nadzieje, ze manager juz wywalil na zbity pysk tych kmiotkow. Po trzecie, gdybym byl w tym momencie w sklepie i bylaby taka pasywnosc staff’s, to wystapilbym o odszkodowanie za distressing, threatening, etc.

  • Tantric
   11 sierpnia, 16:24

   A Jednak w UK tez sa myslacy ludzie. Nie wszyscy sa zahipnotyzowani przez mass media sciekowe
   Brawo!!!

  • Utuczony Chipsami
   11 sierpnia, 16:48

   Od następnego tygodnia premier Johnson nakaże mycie nóg przed wejściem do sklepu bo w końcu wirus opada na ziemię. Naród będzie słuchał i robił co premier zażąda. Jeszcze można wprowadzić chodzenie na smyczy i szereg innych nakazów. Dziwi mnie tylko że tyle ludzi sie podporzadkowuje

  • Abc
   11 sierpnia, 17:10

   Bardzo subiektywny artykul, gratulacje ....

  • Pire z dżemem
   11 sierpnia, 17:42

   pasuje im ten stan rzeczy.do roboty nie trzeba chodzić a kasa wpada.wolontariat w szpitalu zakaźnym dla każdego antymaseczkowca oczywiście bez maseczki proponuje ,przecież wirusa nie ma

  • Fan clarksona
   11 sierpnia, 18:39

   Brawo bohaterzy.. wkońcu ludzie myślący i odważni..

  • Janusz
   11 sierpnia, 19:09

   Pire z dżemem@ A czemu wolontariat ? Daj mi tyle na godzinę, co ma pielegniarka w Anglii, te same dodatki i ulgi, to chętnie pójdę. To, co piszesz jest zwykłą demagogią. Jak będę krytykował górników, to każesz mi za darmo pracować w kopalni ? Albo pisanie, żeby pójść i zobaczyć, jak ludzie umierają na koronę. Równie dobrze można pójść na OIOM i oglądać rannych w wypadkach samochodowych. I co, zabronicie nimi jeździć? A propos. Na swiecie, dziennie ginie 4 tysiące ludzi w wypadkach. Na koronawirusa 2700 . Czy pire i tłuczone, to to samo ?

  • Vis
   11 sierpnia, 19:16

   USA wykazały że to są ruskie trole.

  • Janusz
   11 sierpnia, 19:23

   600 lat potrzeba Brytanii, żeby na koronawirusa umarli wszyscy jej obywatele. Pytanie, dlaczego w miastach na południowym wybrzeżu takich jak Brighton, gdzie co weekend przybywa parę milionów ludzi, nie ma korony, a np. Northampton, czy Peterborough są " zagrożone"? Puby chcą zamknąć, bo kilkanascie osob się zarazilo. A że ich bywalcy umierają z przepicia, wypadków po pijaku, marskosc watroby, zawały serca, to rzadu nie obchodzi. Koronawirus jest groźny, ale skala jest niewielka. 20 mln testów, 310 tysiecy zarażonych. 1,5 %

  • No zafca
   11 sierpnia, 20:25

   To jeszcze się nie uodpornileś to siedź w domu

  • Do atalanta kyrene
   12 sierpnia, 02:26

   alkohol, narkotyki i radio ma ryja nie rozwiaza twoich problemow,

  • Coronaświry
   12 sierpnia, 20:37

   Dzikie plemiona w Amazonii też mają covid. Przypłynął do nich rzeką na tratwie... Ludzie przestali myśleć logicznie i samodzielnie.

  • Turtello
   13 sierpnia, 13:00

   Do porę z dżemem. Jaki Ty jesteś pusty! Na zakaźny bez maseczek bo wirusa nie ma? A pomyślałeś ubeku o innych chorobach?? Jak chcesz to nos sobie nawet turban na tej pustej bani , maskę gogle i skafander! I się więcej publicznie nie wypowiadaj bo jak sąsiedzi się dowiedzą to osiedle się wyludni, bo raczej nikt pustogłowiem zaraza ć się nie chce.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama