Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Londyn: Ksiądz, którego zdjęcia znalazły się w kalendarzu dla gejów, odsunięty od pracy

Londyn: Ksiądz, którego zdjęcia znalazły się w kalendarzu dla gejów, odsunięty od pracy
O tym, że ksiądz pojawił się w kalendarzu dla gejów, dowiedzieli się najpierw wierni... (Fot. Getty Images)
Pełniący posługę w Wielkiej Brytanii ksiądz archidiecezji częstochowskiej, który - jak doniosły media - pozował w kalendarzu dla gejów, został odsunięty od posługi i pełnienia wszelkich urzędów oraz od pracy duszpasterskiej - podała częstochowska kuria.
Reklama
Reklama

O tym, że polski ksiądz delegowany do Londynu został rozpoznany na zdjęciach w gejowskim kalendarzu i że wierni o sprawie poinformowali przełożonych duchownego, poinformowała przed kilkoma dniami gazeta.pl.

Portal powołując się na kanclerza Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii – dodał, że duchowny zrezygnował z urzędu proboszcza. W internecie pojawiły się zdjęcia ze wspomnianego kalendarza.

Do sprawy odniosła się częstochowska kuria, która w zamieszczonym w piątek na stronie internetowej komunikacie poinformowała o wszczęciu przewidzianego prawem kanonicznym administracyjnego postępowania karnego i przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni.

"Kuria Metropolitalna w Częstochowie z zaskoczeniem, bólem i głębokim zażenowaniem przyjęła doniesienia dotyczące podlegającego jej duchownego pracującego w strukturach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Dotychczas nikt nie informował nas o niewłaściwej postawie moralnej kapłana" - głosi komunikat, podpisany przez rzecznika prasowego archidiecezji częstochowskiej ks. Mariusza Bakalarza.

"Po weryfikacji informacji prasowych i otrzymaniu dowodów, we współpracy z Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii, wszczęliśmy przewidziane prawem kanonicznym administracyjne postępowanie karne. Ze względu na powagę zarzutów i wywołane zgorszenie duchowny został natychmiast oddalony od posługi i pełnienia wszelkich urzędów oraz od pracy duszpasterskiej" - dodał rzecznik.

Przedstawiciele archidiecezji podziękowali wiernym, którzy poinformowali o zachowaniach kapłana. Wszystkich, którzy wiedzą o jakichkolwiek innych niewłaściwych sytuacjach dotyczących tego duchownego, proszą o niezwłoczne poinformowanie o tym Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

"Przepraszamy wszystkich zgorszonych karygodnymi i urągającymi kapłańskiej postawie czynami duchownego. Oświadczamy, że zarzuty zostaną rzetelnie zbadane, a zło surowo ukarane" - napisał ks. Bakalarz.

Czytaj więcej:

Komisja ds. Pedofilii apeluje o zgłoszenia do pokrzywdzonych przez księży w PRL

Zastanawiające sprawy rzekomych nadużyć seksualnych kleru w Portugalii

  Komentarze
  • Zenek
   14 kwietnia, 13:39

   Aj tam aj tam, nie takie akcje były zamiatane pod dywan przez kosciol. Naiwni ludzie (wierni) myślą, ze te cwaniaczki sa posrednikami Boga i zalatwia im zbawienie. Ludzie pomyslcie

  • Danuta
   14 kwietnia, 13:41

   Ksiądz zgrzeszył? Ale przestępstwa nie ma. Więc można podać imię i nazwisko. Ks. Jerzy Mikrut. Odsunięty od wydzielania wafli jakieś pół roku po publikacji na której wkłada całą dłoń partnerowi w tyłek.

  • Ale cyrk
   14 kwietnia, 15:05

   Zydzi po zbombardowaniu iranu 2tyg temu, mówią ze zostali dzisiaj w nocy zaatakowani bez przyczyny. A polski MSZ im sklada kondolencje. Co tu jest grane? Kto rządzi polską? Czy są w rządzie jeszcze polacy? Czy hanuka w pałacu prezydenckim i sejmie to znaki narodowe Polski?

  • Monika
   14 kwietnia, 18:36

   A skąd wierni mieli gejowski kalendarz 🤔🤔 jacy wierni taki ksiądz 🤷‍♀️🤷‍♀️

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.05.2024
  GBP 4.9798 złEUR 4.2572 złUSD 3.9175 złCHF 4.3052 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama