Liverpool zremisował 3:3 z Aston Villą na zakończenie kolejki

"The Reds" zajmą trzecie miejsce w Premier League. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu zremisowali w Birmingham z Aston Villą 3:3 na zakończenie 37. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. 'The Reds' zajmą trzecie miejsce w Premier League. O mistrzostwo walczą jeszcze Manchester City i Arsenal Londyn.

Liverpool wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie, gdy bramkarz Aston Villi Emiliano Martinez skierował piłkę do własnej bramki. W 12. minucie wyrównał Youri Tielemans. Później gole Cody'ego Gakpo i Jarella Quansaha dały "The Reds" dwubramkowe prowadzenie.

Bohaterem Aston Villi został Jhon Duran, który w ciągu dwóch minut strzelił dwa gole. "The Villans" do końca walczyli o zwycięstwo i kontynuowali ataki. W doliczonym czasie zdaniem piłkarzy i kibiców gospodarzy obrońca Liverpoolu Virgil van Dijk dotknął piłki ręką. Sędzia Simon Hooper po analizie VAR nie podyktował jednak karnego.

Liverpool w 37 ligowych meczach zdobył 79 pkt i nie ma już szans na dogonienie walczących o mistrzostwo Manchesteru City i Arsenalu. Aston Villa z dorobkiem 68 pkt zajmuje czwartą pozycję. Cztery czołowe angielskie kluby w przyszłym sezonie będą grały w Lidze Mistrzów.