Liverpool uzupełnił stawkę półfinalistów

Philippe Coutinho z Liverpoou świętuje z Dejanem Lovrenem pierwszego gola (Fot. Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu pokonali na wyjeździe Blackburn Rovers 1:0 w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Anglii i awansowali do kolejnej rundy.

W pierwszym meczu "The Reds" zremisowali przed własną publicznością 0:0. W półfinale ich rywalem będzie Aston Villa.

Jedyną bramkę dwumeczu piątego zespołu ekstraklasy z występującym na jej zapleczu Blackburn zdobył w 70. minucie Brazylijczyk Philippe Coutinho.

Goście grali bez zawieszonych za kartki Stevena Gerrarda, Słowaka Martina Skrtela i Niemca Emre Cana. Ponadto w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić francuski obrońca Mamadou Sakho.

Liverpool zmierzy się 19 kwietnia na Wembley w półfinale z Aston Villą. Dzień wcześniej na tym samym obiekcie o drugie miejsce w finale powalczą występujący na zapleczu ekstraklasy Reading oraz wicelider Premier League Arsenal Londyn, którego piłkarzami są Wojciech Szczęsny i Krystian Bielik.