Liga włoska: Milan pokonał Fiorentinę, kontuzja Drągowskiego

Wynik spotkania już w 9. minucie otworzył Zlatan Ibrahimovic (po lewej). (Fot. Getty Images)
Fiorentina, z Bartłomiejem Drągowskim w wyjściowym składzie, przegrała u siebie z AC Milan 2:3 w meczu 28. kolejki Serie A. Polski bramkarz z powodu kontuzji musiał opuścić boisko tuż przed przerwą przy stanie 1:1.

Już w dziewiątej minucie Drągowskiego pokonał Szwed Zlatan Ibrahimovic. W 17. wyrównał natomiast Erick Pulgar.

Drągowski boisko opuścił w 44. minucie. Chwilę wcześniej przy wykopie piłki poczuł ból, usiadł na murawie i nie mógł kontynuować gry.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, którym w 51. minucie prowadzenie dał Franck Ribery. Później jednak przewagę miał Milan. Szybko na 2:2 trafił Brahim Diaz, a w 72. minucie zwycięstwo zapewnił gościom Hakan Calhanoglu.

Milan w tabeli jest drugi. Do prowadzącego lokalnego rywala Interu Mediolan traci sześć punktów. W dodatku lider ma rozegrany o jeden mecz mniej, bo z powodu przypadków zachorowań na COVID-19 przełożono spotkanie z Sassuolo.

Maleją szanse na obronę tytułu przez Juventus Turyn. Kilka godzin wcześniej "Stara Dama", z Wojciechem Szczęsnym w bramce, niespodziewanie przegrała u siebie z Benevento 0:1.

Zwycięską bramkę dla gości, w których składzie zabrakło pauzującego za kartki Kamila Glika, uzyskał w 69. minucie Argentyńczyk Adolfo Gaich. To pierwsza ligowa porażka turyńczyków od 13 lutego, kiedy ulegli Napoli również 0:1.

"Musimy wierzyć, że zdobycie tytułu jest możliwe i po prostu wykonywać swoją pracę. Nasz cel się nie zmienił. Zmienić musi się nasza mentalność. Nosimy koszulki, którym należy się szacunek" - przyznał trener Juventusu Andrea Pirlo. Jego zespół w tabeli jest obecnie trzeci i ma 10 punktów straty do Interu.

Benevento jest na 16. pozycji z siedmiopunktową przewagą nad strefą spadkową. Tyle samo dzieli od niej 14. Fiorentinę.