Liga włoska: Inter wiceliderem, Mourinho już gratuluje Napoli tytułu

Lautaro Martinez strzelił dwa gole dla Interu w meczu z Cremonese. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Interu Mediolan dzięki dwóm golom argentyńskiego mistrza świata Lautaro Martineza, pokonali w 20. kolejce włoskiej ekstraklasy na wyjeździe pozostające bez zwycięstwa w sezonie Cremonese 2:1 i awansowali na pozycję wicelidera. Lider Napoli podejmie dzisiaj Romę.

Mediolańczycy przegrywali niespodziewanie od 11. minuty z outsiderem rozgrywek po golu Nigeryjczyka Davida Okereke, ale Martinez szybko doprowadził do wyrównania, a w 65. minucie zapewnił Interowi zwycięstwo.

Łącznie argentyński napastnik ma w tym sezonie Serie A już 11 goli. Jego zespół awansował na drugie miejsce z dorobkiem 40 punktów. O dwa wyprzedza lokalnego rywala AC Milan, który dzisiaj przegrał z Sassuolo aż 5:2.

Zdecydowanym liderem z 50 punktami jest Napoli. Drużyna Piotra Zielińskiego w szlagierze 20. kolejki zagra u siebie z szóstą Romą (37 pkt). Trener rzymian Jose Mourinho już... pogratulował piłkarzom z Neapolu mistrzostwa kraju.

"Jeśli zapytacie mnie, czy Roma zejdzie im z drogi, odpowiem, że nie. Jedziemy do Neapolu, aby uzyskać dobry wynik. Ale to nie zmienia faktu, że Napoli zdobyło już Scudetto" - podkreślił wczoraj słynny Portugalczyk.

Na czwarte miejsce wczoraj wieczór awansowała Atalanta - 38 pkt. Drużyna z Bergamo pokonała u siebie 2:0 przedostatnią w tabeli Sampdorię Genua 2:0.