Liga włoska: Ribery zawieszony na trzy mecze

36-letni Ribery, który został zmieniony w 74. minucie, przesadził z wyrażaniem swojego niezadowolenia... (Fot. Getty Images)
Znany francuski piłkarz Fiorentiny Franck Ribery został zawieszony na trzy mecze przez komisję dyscyplinarną włoskiej ligi. To kara za odepchnięcie sędziego liniowego tuż po niedzielnym meczu Serie A z Lazio Rzym, przegranym przez ekipę z Florencji 1:2.

Po ostatnim gwizdku piłkarze Fiorentiny, którzy stracili zwycięstwo w końcówce meczu, mieli pretensje do arbitrów.

Jak wynika z materiału filmowego, 36-letni Ribery, który został zmieniony w 74. minucie, przesadził z wyrażaniem swojego niezadowolenia. Doświadczony piłkarz pchnął jednego z sędziów asystentów, zanim został powstrzymany przez kolegów z drużyny i pokazano mu czerwoną kartkę.

Opisując zachowanie Ribery'ego, komisja dyscyplinarna Serie A oświadczyła w poniedziałek, że piłkarz zwrócił się do sędziego z "groźnym zachowaniem" i pchnął go dwa razy.

Ribery - który został również ukarany grzywną w wysokości 20 tysięcy euro - przeprosił już wcześniej na Twitterze za swoje zachowanie, tłumacząc, że był wzburzony po kontrowersyjnej końcówce spotkania.

W niedzielnym meczu w bramce Fiorentiny wystąpił Bartłomiej Drągowski. W doliczonym czasie gry Polak obronił rzut karny, wykonywany przez Ekwadorczyka Felipe Caicedo.

Po dziewięciu kolejkach Fiorentina ma 12 punktów i plasuje się na dziewiątej pozycji.