Menu

Liga włoska: Balotelli zwolniony z Brescii

Liga włoska: Balotelli zwolniony z Brescii
Balotelii regularnie nie pojawiał się na treningach. (Fot. Getty Images)
Według włoskich mediów, zespół Serie A Brescia postanowił rozwiązać kontrakt z ekscentrycznym włoskim piłkarzem Mario Balotellim z powodu nieobecności na treningach. Zawodnik ma zostać o tym powiadomiony listownie.
Reklama

Według Sky Sport, Gazzetta dello Sport i agencji Agi, informacja o zwolnieniu miała zostać wysłana do Balotelliego w piątek przez prawników klubu. Powodem jest uporczywe unikanie przez niego treningów, co wyjątkowo denerwowało właściciel Brescii Massimo Cellino.

Od czasu wznowienia zajęć na początku maja, najpierw w sesjach indywidualnych, a następnie w grupach, Balotelli był kilkakrotnie nieobecny. Piłkarz wyjaśnił w tym tygodniu na Instagramie, że jest chory i rzekomo miał wysłać zaświadczenia lekarskie. Władz klubu jednak nie przekonał.

Jego postawą rozczarowany jest także trener Brescii Diego Lopez. "Mario trenuje osobno, ponieważ jego koledzy z drużyny wykonali pracę, której on nie wykonał. Trening (indywidualny - przyp.red.) był opcjonalny, ok. Ale grupa wybrała tę drogę, a on inną. Nawet jeśli mówi, że czuje się dobrze, to nie jest na poziomie kolegów z drużyny" - przekazał szkoleniowiec w piątkowym wywiadzie dla Corriere della Sera.

Balotelli wychowywał się w Brescii, gdzie dorastał pod okiem przybranych rodziców. Przed sezonem podpisał trzyletni kontrakt z klubem z tego miasta, który właśnie awansował do Serie A. Zdobył jednak tylko pięć bramek, a jego zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wcześniej bronił barw m.in. Interu Mediolan, AC Milan, Manchesteru City i Liverpoolu.

Po przerwie spowodowanej pandemią rywalizacja ma zostać wznowiona 20 czerwca.

Czytaj więcej:

Balotelli znów sprawia problemy. Opuścił kolejny trening Brescii

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama