Menu

Liga niemiecka: Władze rozgrywek chwalą postawę kibiców

Liga niemiecka: Władze rozgrywek chwalą postawę kibiców
Pierwsze mecze ligi niemieckiej po przerwie spowodowanej pandemią odbyły się bez kibiców. (Fot. Getty Images)
Zarządzająca piłkarskimi rozgrywkami w Niemczech Deutsche Fussball Liga pochwaliła kibiców za ich postawę, gdy wznowiono sezon po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 'Zachowali się tak, jak w tych czasach należy' - stwierdził szef DFL Chrisitan Seifert.
Reklama

Policja w Niemczech obawiała się, że mimo iż na trybuny wejść nie można, zorganizowane grupy kibiców będą zbierać się w okolicach stadionów, aby wspierać swoje zespoły. Jednak w ubiegłym tygodniu, kiedy odbyły się pierwsze po przerwie kolejki ekstraklasy i jej zaplecza, do niczego takiego nie doszło.

"Jesteśmy w kontakcie z niektórymi organizacjami kibiców i jest dla mnie jasne, że fani są zbyt inteligentni, aby wyruszać pod stadion i dać pożywkę swoim krytykom" - stwierdził Seifert na łamach "Sueddeutsche Zeitung".

Szef DFL nie krył, że napawa go to dużą satysfakcją.

"Nie miałem wątpliwości, że kibice będą się zachowywać wzorowo. Można być dumnym, że pomimo wszystkich podziałów w środowisku piłkarskim udało się wypracować porozumienie i zjednoczyć" - dodał.

W tabeli prowadzi Bayern Monachium, którego najlepszym strzelcem jest mający 26 ligowych goli w tym sezonie Robert Lewandowski. Bawarczycy o cztery punkty wyprzedzają Borussię Dortmund Łukasza Piszczka.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Reklama