Menu

Liga niemiecka: Można oglądać mecze z... nagranym dopingiem kibiców

Liga niemiecka: Można oglądać mecze z... nagranym dopingiem kibiców
Telewidzowie będą mogli poczuć atmosferę stadionu, włączając opcję z dopingiem kibiców... (Fot. Getty Images)
Nadawca 'Sky' oferuje widzom możliwość oglądania meczów piłkarskiej Bundesligi z zarejestrowanym hałasem tłumu, w tym śpiewami kibiców. Sezon niemieckiej ekstraklasy zostanie wznowiony dzisiaj, ale mecze ze względów bezpieczeństwa będą odbywać się przy pustych trybunach.
Reklama

"Sky" poinformował, że widzowie mogą oglądać spotkania z naturalnym dźwiękiem, na który prawdopodobnie będą składać się okrzyki zawodników i trenerów, odbijające się echem po pustym stadionie. Przygotowano jednak również drugą opcję - "nową, dowolnie wybieraną, alternatywną ścieżkę audio z nagraną atmosferą stadionu".

"Oprócz komentarza na żywo odtwarzany jest także śpiew fanów dla rywalizujących drużyn i reakcje tłumu na mecz" - podkreślono.

Dla widzów, którzy woleliby jednak oryginalny dźwięk, zapowiedziano, że "nacisk zostanie położony bardziej na wołania zawodników i trenerów, a także odgłosy piłki w akcji".

Bundesliga z powodu koronawirusa jest wstrzymana od ponad dwóch miesięcy, ale 16 maja - jako pierwsza z silnych lig w Europie - wznawia sezon.

Dotychczas rozegrano 25 kolejek. W tabeli prowadzi broniący tytułu Bayern Monachium. Zespół Roberta Lewandowskiego ma 55 punktów i wyprzedza o cztery wicelidera Borussię Dortmund Łukasza Piszczka, a o pięć RB Lipsk.

W czwartek Niemiecka Liga Piłkarska (DFL) podjęła kilka istotnych decyzji przed wznowieniem Bundesligi. Skorzystano m.in. z opcji wprowadzenia możliwości pięciu zmian w czasie spotkania. Zdecydowano również, że w razie konieczności mecze odbędą się na neutralnych stadionach, a sezon może być kontynuowany w lipcu.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama