Liga hiszpańska: Wpadka Realu Madryt w Elche

Piłkarze Realu nie są zadowoleni z wyniku meczu w Elche... (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt tylko zremisowali na wyjeździe z Elche 1:1 we wczorajszym meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Tym samym na pięciu stanęła seria kolejnych zwycięstw 'Królewskich' w Primera Division.

Ostatnie tygodnie Real miał bardzo dobre i początek meczu z Elche nie zapowiadał, że coś może się zmienić. W 20. minucie prowadzenie gościom dał Luka Modric. Elche zdołało jednak wyrównać w 52. Rzut karny wykorzystał wówczas Fidel Chaves.

W końcówce obie drużyny miały dogodne okazje do zdobycia bramki, ale wynik nie uległ już zmianie.

W tabeli Real jest drugi i ma dwa punkty straty do prowadzącego Atletico Madryt. Lider jednak rozegrał aż o dwa spotkania mniej.

Kilka godzin wcześniej Atletico wygrało u siebie z Getafe 1:0. To był 500. mecz stołecznej drużyny z Diego Simeone na ławce trenerskiej, a jedyną bramkę w 20. minucie strzałem głową zdobył Urugwajczyk Luis Suarez.

Tydzień temu minęło dziewięć lat, od kiedy Simeone został trenerem Atletico. W sezonie 2013/14 wywalczył z drużyną mistrzostwo Hiszpanii. Dwukrotnie grał z nią w finale Ligi Mistrzów (2014 i 2016) i dwa razy wygrywał Ligę Europy (2012 i 2018).

"Trenerowi należą się gratulacje. Przez te lata dał drużynie stabilność i jest jej fundamentem" - powiedział Koke, kapitan Atletico.