Menu

Liga francuska: Marsylia rozstała się w zgodzie z trenerem Villasem-Boasem

Liga francuska: Marsylia rozstała się w zgodzie z trenerem Villasem-Boasem
43-letni Luís André de Pina Cabral de Villas-Boas to portugalski trener piłkarski, dotąd pracujący dla francuskiego klubu Olympique Marsylia. (Fot. Getty Images)
Klub Olympique Marsylia rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron z portugalskim trenerem Andre Villasem-Boasem, który był zawieszony od miesiąca, a w ubiegłym tygodniu został zastąpiony przez Argentyńczyka Jorge Sampaolego. Piłkarzem OM jest Arkadiusz Milik.
Reklama
Reklama

Portugalczyk pracował z drużyną z Marsylii od półtora roku. 2 lutego władze klubu zawiesiły go po głośnej konferencji prasowej, podczas której skrytykował politykę transferową, prowadzoną poza jego plecami. Wyraził m.in. swoje niezadowolenie ze sprowadzenia rozgrywającego Oliviera Ntchama.

W ubiegły piątek amerykański właściciel Olympique Marsylia Franck McCourt odwołał prezesa klubu Jacques'a-Henri Eyrauda, mianując na jego miejsce Pablo Longorię, a nowym trenerem został Sampaoli, były selekcjoner reprezentacji Argentyny i Chile.

McCourt zapowiedział również otwarcie "nowego rozdziału" w historii klubu, od wielu tygodni pogrążonego w kryzysie i skonfliktowanego z własnymi kibicami.

Milik trafił do Marsylii w styczniu, wypożyczony na półtora roku z Napoli (z opcją wykupu). Do tej pory rozegrał trzy mecze. 3 lutego strzelił swojego pierwszego gola w barwach OM przeciwko Lens (2:2), ale odniósł w tym spotkaniu uraz mięśnia uda. Powrócił do gry dopiero w minioną niedzielę, w dniu swoich 27. urodzin, i zdobył bramkę z rzutu karnego w zremisowanym 1:1 u siebie meczu z Olympique Lyon.

Marsylczycy zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli ekstraklasy francuskiej ze stratą aż 20 punktów do prowadzącego Lille.

Czytaj więcej:

Villas-Boas zaapelował do FIFA o zastrzeżenie nr 10 po śmierci Maradony

Liga francuska: Villas-Boas składa rezygnację, a klub go zawiesza

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama