Liga angielska: Zwycięstwo Manchesteru United na inaugurację sezonu

W 78. minucie znakomitą sytuację na podwyższenie prowadzenia zmarnował Romelu Lukaku... (Fot. Getty Images)
Manchester United pokonał przed własną publicznością Leicester City 2:1 w spotkaniu inaugurującym sezon 2018/19 angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Pierwszego gola dla "Czerwonych Diabłów" zdobył w trzeciej minucie złoty medalista mistrzostw świata w Rosji Francuz Paul Pogba z rzutu karnego. "Jedenastkę" dla gospodarzy sędzia podyktował za zagranie ręką jednego z obrońców "Lisów" w polu karnym.

W 78. minucie znakomitą sytuację na podwyższenie prowadzenia zmarnował Romelu Lukaku. Belg znalazł się sam na sam z bramkarzem Kasperem Schmeichelem, ale Duńczyk szczęśliwie odbił piłkę, która pofrunęła tuż nad poprzeczką.

Za to do siatki trafił w 83. minucie Luke Shaw, zmieniając wynik na 2:0. Był to jego pierwszy gol dla United w 67. występie w tym klubie.

Gości stać było tylko na jedną bramkę w doliczonym czasie drugiej połowy - na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy, który rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. W końcówce piłkarze Leicester City mieli jeszcze rzut rożny i w polu karnym "Czerwonych Diabłów" znalazł się nawet Schmeichel, ale gol już nie padł.

Pozostałe mecze pierwszej kolejki zostaną rozegrane dzisiaj i jutro. Tytułu broni Manchester City, który zainauguruje sezon spotkaniem z Arsenalem w Londynie.