Menu

Liga angielska: Zgoda na treningi z kontaktem fizycznym

Liga angielska: Zgoda na treningi z kontaktem fizycznym
Angielska ekstraklasa pauzuje od 10 marca i na razie nie ustalono terminu wznowienia rywalizacji, choć nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. (Fot. Getty Images)
Piłkarze angielskiej ekstraklasy otrzymali zgodę na treningi z kontaktem fizycznym - poinformowała Premier League w komunikacie. To kolejny krok w stronę wznowienia rozgrywek, które są wstrzymane od ponad dwóch miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.
Reklama

Kluby w tej sprawie głosowały jednogłośnie. Piłkarze będą mogli teraz na treningach stosować m.in. wślizgi. Do tej pory zajęcia odbywały się w małych grupach bez kontaktu fizycznego.

W Premier League wykonano 1 744 testy na obecność koronawirusa. Osiem dało wynik pozytywny. W środę spodziewane są wyniki kolejnej rundy testów.

Angielska ekstraklasa pauzuje od 10 marca i na razie nie ustalono terminu wznowienia rywalizacji, choć nieoficjalnie mówi się o połowie czerwca. Do rozegrania pozostało jeszcze dziewięć kolejek oraz dwa zaległe mecze.

W tabeli zdecydowanie prowadzi Liverpool, który ma 25 punktów przewagi nad wiceliderem - broniącym tytułu Manchesterem City. Kolejne lokaty zajmują Leicester City i Chelsea Londyn.

Wielka Brytania jest jednym z państw najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Według oficjalnych danych zanotowano ponad 265 tys. przypadków zakażeń oraz ponad 37 tys. zgonów.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama