Menu

Liga angielska: Proces oskarżonego o cztery gwałty Mendy'ego ruszy w styczniu

Liga angielska: Proces oskarżonego o cztery gwałty Mendy'ego ruszy w styczniu
Benjamin Mendy to 27-letni francuski piłkarz senegalskiego pochodzenia występujący na pozycji obrońcy w angielskim klubie Manchester City. (Fot. Getty Images)
Proces piłkarza Manchesteru City Benjamina Mendy'ego, który jest oskarżony o cztery gwałty i napaść na tle seksualnym, ruszy 24 stycznia - ustalono podczas przesłuchania wstępnego w sądzie w Chester. Do tego czasu grający w angielskim klubie Francuz pozostanie w areszcie.
Reklama
Reklama

Mendy nie był obecny w piątek w sądzie. W ubiegłym tygodniu odmówiono mu zwolnienia za kaucją.

Data rozpoczęcia procesu może się jeszcze zmienić, zwłaszcza jeśli 27-letni Francuz przyzna się do winy. Jak na razie się na to nie zanosi - obrończyni piłkarza Eleanor Laws zapowiedziała w rozmowie z BBC, że 15 listopada - na kolejnym przesłuchaniu - złoży wniosek o oddalenie zarzutów.

Pod koniec sierpnia, po wszczęciu postępowania w tej sprawie przez policję, Manchester City zawiesił tymczasowo swojego zawodnika. Zarzuty stawiane Mendy'emu dotyczą trzech osób powyżej 16. roku życia, a do zdarzeń miało dojść między październikiem 2020 a sierpniem 2021.

Obrońca dołączył do Manchesteru w 2017 roku za ok. 52 mln funtów i ma na koncie trzy tytuły mistrza Anglii. W sumie w barwach "The Citizens" rozegrał 75 meczów. W barwach reprezentacji Francji zanotował 10 występów. Był w składzie kadry, która wywalczyła w 2018 roku mistrzostwo świata.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2021
  GBP 5.4083 złEUR 4.5733 złUSD 3.9413 złCHF 4.2691 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama