Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Liga angielska: Kluby przegłosowały zaostrzenie kar dla kibiców

Liga angielska: Kluby przegłosowały zaostrzenie kar dla kibiców
W ostatnim czasie kibice na angielskich stadionach coraz częściej wbiegali na boisko, co wzbudziło obawy o bezpieczeństwo piłkarzy. (Fot. LINDSEY PARNABY/AFP via Getty Images)
Przedstawiciele 20 klubów piłkarskiej Premier League jednogłośnie zdecydowali o zaostrzeniu kar wobec kibiców, którzy podczas meczów używają środków pirotechnicznych i wbiegają na boisko. Fani łamiący przepisy otrzymają zakazy stadionowe na minimum rok.
Reklama
Reklama

Ukarani w ten sposób mogą być również rodzice i opiekunowie dzieci biorących udział w takich zajściach.

"Polityka ta wchodzi w życie natychmiast, a zakaz ma zastosowanie zarówno do meczów u siebie, jak i na wyjeździe" - napisano w oświadczeniu Premier League.

W ostatnim czasie kibice na angielskich boiskach coraz częściej wbiegali na boisko, co wzbudziło obawy o bezpieczeństwo piłkarzy.

W zeszłym sezonie kapitan Sheffield United Billy Sharp został zaatakowany przez fana Nottingham Forest po barażowym meczu o awans do Premier League, co zakończyło się wyrokiem więzienia dla kibica. Do incydentu doszło 17 maja. Nottingham Forest wygrało w dwumeczu z Sheffield United, a po zakończonym spotkaniu kilkuset kibiców wbiegło na murawę.

Z kolei 19 maja po meczu Evertonu z Crystal Palace na Goodison Park fani gospodarzy również wtargnęli na boisko i zaczepiali trenera "Orłów" Patricka Vieirę, który dał się sprowokować i kopnął kibica "The Toffees".

Czytaj więcej:

Liga angielska: Manchester City i Tottenham wciąż niepokonane

Liga angielska: Arsenal pokonał Brentford i zachował pozycję lidera

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2022
  GBP 5.4331 złEUR 4.8637 złUSD 5.0328 złCHF 5.1200 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama