Liga angielska: Cristiano Ronaldo zdobył 700. bramkę w klubowej karierze

Przez całą karierę Ronaldo zdobył już 144 bramki dla Manchesteru United. (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo zdobył 700. bramkę w klubowej karierze. 37-letni Portugalczyk przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa nad Evertonem w 10. kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Ronaldo rozpoczął mecz na ławce rezerwowych United, ale w 29. minucie zastąpił kontuzjowanego Francuza Anthony'ego Martiala. Kwadrans później pokonał bramkarza Evertonu Jordana Pickforda, dając prowadzenie drużynie gości 2:1. W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Był to 144. gol Portugalczyka dla United, licząc dwa okresy gry dla tego klubu. Ponadto zdobył 450 bramek dla Realu Madryt, 101 dla Juventusu Turyn oraz pięć dla swojego pierwszego klubu - Sportingu Lizbona. Pierwszą bramkę zdobył dokładnie 20 lat i dwa dni temu.

Dzięki wygranej Manchester United awansował na piąte miejsce w tabeli Premier League, mając na koncie 15 punktów w ośmiu meczach.

Prowadzi Arsenal Londyn, który uzyskał 24 punkty w dziewięciu spotkaniach. W niedzielę "Kanonierzy" wygrali na swoim stadionie z Liverpoolem 3:2 i o punkt wyprzedzają broniących tytułu piłkarzy Manchesteru City.