Liga włoska: Juventus uratował remis w doliczonym czasie gry

Emocjonujący mecz Juventusu z Atalantą zakończył się remisem. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisowali na wyjeździe z Atalantą Bergamo 1:1 w ciekawie zapowiadającym się meczu 25. kolejki włoskiej ekstraklasy. 'Stara Dama' uratowała punkt dzięki bramce Brazylijczyka Danilo w doliczonym czasie gry.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, choć już wcześniej było ciekawie. W pierwszej połowie Szczęsny - próbując ratować swój zespół - wybiegł daleko przed pole karne. Zderzył się z rywalem, ale sędzia nie zakwalifikował tego jako faul i nie pokazał kartki polskiemu golkiperowi.

W 76. minucie Atalanta objęła prowadzenie po kapitalnym, mocnym strzale z dystansu Ukraińca Rusłana Malinowskiego.

Gospodarze nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. W 90+2. minucie Danilo wyrównał po uderzeniu głową.

Dzięki remisowi Juventus utrzymał czwarte miejsce w tabeli (46 pkt) i dwa punkty przewagi nad piątą Atalantą, mającą jedno spotkanie zaległe.

Nowym liderem został AC Milan (55), który wcześniej wczoraj pokonał u siebie Sampdorię Genua 1:0. Mediolańczycy wyprzedzają o jeden punkt lokalnego rywala, obrońcę tytułu Inter.