Liga saudyjska: Porażka drużyny Michniewicza i Krychowiaka

Brazylijczyk Malcom strzeliił wszystie trzy gole dla Al Hilal. (Fot. Getty Images)
Prowadzony przez Czesława Michniewicza Abha Club, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, przegrał u siebie z Al-Hilal 1:3 w inauguracyjnej kolejce saudyjskiej ekstraklasy piłkarskiej. Wszystkie gole dla gości strzelił Brazylijczyk Malcom, sprowadzony latem za 60 mln euro.

Ekstraklasa w Arabii Saudyjskiej - Saudi Pro League - wzbudza w tym sezonie ogromne zainteresowanie światowych mediów z uwagi na transfery bardzo wielu piłkarskich gwiazd.

Kluby saudyjskiej ligi, w której już od stycznia gra słynny Cristiano Ronaldo, pozyskały m.in. Karima Benzemę, Sadio Mane, N'Golo Kante, Riyada Mahreza, Roberto Firmino, a wkrótce prawdopodobnie Neymara.

W 1. kolejce drużynie debiutujących w tym klubie Michniewicza i Krychowiaka przyszło zmierzyć się silnym kadrowo Al-Hilal. Goście prowadzili od 31. minuty po golu Malcoma, sprowadzonego niedawno z Zenita Sankt Petersburg za 60 milionów euro.

Chwilę później podopieczni byłego selekcjonera reprezentacji Polski wyrównali po bramce Tunezyjczyka Saada Bguira, przy której asystę zaliczył Krychowiak, ale w drugiej połowie Malcom jeszcze dwukrotnie trafił do siatki - w 55. i 77. minucie.

Przeciwko Abha Club zagrał też m.in. Portugalczyk Ruben Neves, sprowadzony z Wolverhampton za ok. 55 milionów euro. Zabrakło natomiast innych gwiazd Al-Hilal - ściągniętego z Chelsea Londyn Senegalczyka Kalidou Koulibaly'ego oraz Serba Sergeja Milinkovica-Savica z Lazio Rzym.

Trenerem Al-Hilal jest znany Portugalczyk Jorge Jesus, a wkrótce - jak informują media - drużynę wzmocni wspomniany Brazylijczyk Neymar z Paris Saint-Germain.