Liga niemiecka: Zwycięstwo Borussii Dortmund w niecodziennym meczu

Protestującego trenera gospodarzy Rogera Schmidta (na zdj.) sędzia Felix Zwayer chciał odesłać na trybuny. Szkoleniowiec Bayeru nie zamierzał jednak tego uczynić... (Fot. Getty Images)
Piłkarze Borussii Dortmund pokonali na wyjeździe Bayer Leverkusen 1:0 w 22. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Bramkę zdobył goniący Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców Pierre-Emerick Aubameyang. Wczorajsze spotkanie zostało przerwane na dziewięć minut.

Aubameyang, który w poprzedniej kolejce pauzował z powodu kontuzji, trafił do siatki rywali w 64. minucie. To jego 21. trafienie w sezonie. O jedno ustępuje Robertowi Lewandowskiemu - polski napastnik w sobotę zdobył bramkę w wygranym przez Bayern Monachium 3:1 meczu u siebie z SV Darmstadt.

Po golu Aubameyanga doszło w Leverkusen do nietypowej sytuacji. Protestującego trenera gospodarzy Rogera Schmidta sędzia Felix Zwayer chciał odesłać na trybuny. Szkoleniowiec Bayeru nie zamierzał jednak tego uczynić, więc arbiter... skierował piłkarzy do szatni. Po dziewięciu minutach przerwy drużyny wróciły na boisko, Schmidt usiadł na trybunach i spotkanie zostało dokończone.

Wczoraj odbyły się również dwa inne mecze. Ostatni w tabeli Hannover 96, z Arturem Sobiechem grającym całe zawody, uległ u siebie FC Augsburg 0:1, natomiast bardzo dobrze spisujący się zimą VfB Stuttgart, z Przemysławem Tytoniem w bramce, zremisował w Gelsenkirchen z Schalke 1:1.

To pierwszy w tym roku remis piłkarzy ze Stuttgartu, wcześniej zanotowali cztery kolejne zwycięstwa w Bundeslidze. W tabeli zajmują 11. miejsce.

Dzień wcześniej doszło do wspomnianego meczu w Monachium. Do przerwy Bayern przegrywał sensacyjnie z SV Darmstadt 0:1 po golu Sandro Wagnera, ale w drugiej połowie dwie bramki dla Bawarczyków zdobył Thomas Mueller (jedną po efektownym strzale przewrotką). W 84. minucie wynik ustalił Robert Lewandowski.

W tabeli Bayern ma 59 punktów i o osiem wyprzedza Borussię Dortmund. W najliższy wtorek monachijczycy zagrają na wyjeździe z Juventusem Turyn w 1/8 finału Ligi Mistrzów.