Liga niemiecka: Lewandowski w jedenastce kolejki "Kickera"

Robert Lewandowski strzelił wczoraj dwa efektowne gole w meczu Bayernu Monachium z Greuther Fuerth. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski już po raz ósmy w tym sezonie znalazł się w jedenastce kolejki Bundesligi, wybieranej przez prestiżowy magazyn 'Kicker'. Polski piłkarz strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium we wczorajszym meczu z ostatnim w tabeli Greuther Fuerth (4:1).

Za swój występ w 23. kolejce Lewandowski otrzymał notę 2 (w skali od 1-6; im niższa, tym lepsza).

Broniący tytułu Bawarczycy przegrywali niespodziewanie po pierwszej połowie 0:1, ale w drugiej nie dali szans ekipie Greuther Fuerth. Lewandowski trafił do siatki tuż po przerwie oraz w 82. minucie po strzale głową.

33-letni piłkarz zdobył dotychczas 28 bramek i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi, a jego zespół jest liderem tabeli.

Najlepszym piłkarzem 23. kolejki wybrano Marco Reusa z Borussii Dortmund. Doświadczony zawodnik strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty w wygranym aż 6:0 meczu z Borussią Moenchengladbach.

Reus otrzymał od "Kickera" najwyższą z możliwych notę 1, oznaczająca klasę światową.