Liga hiszpańska: Real jedyną niepokonaną drużyną po wygranej z Celtą

Real Madryt niepokonany! (Fot. Getty Images)
Real Madryt pokonał w Vigo Celtę 3:1 i od wczoraj jest jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii.

Zawodnicy trenera Rafaela Beniteza postanowili szybko pokazać swoją wyższość nad zaskakująco dobrze spisującymi się do tej pory gospodarzami, którzy z 18 pkt. mieli taki sam dorobek, jak "Królewscy" i Barcelona. Już w ósmej minucie siódmą bramkę w sezonie zdobył Cristiano Ronaldo, a kwadrans później na 2:0 podwyższył brazylijski obrońca Danilo, uzyskując pierwszego gola w La Liga.

Szanse Celty na odwrócenie losów spotkania jeszcze bardziej spadły w 57. minucie, kiedy po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce boisko musiał opuścić Argentyńczyk Gustavo Cabral.

Mimo to pięć minut przed końcem kontaktowe trafienie zanotował Nolito, który dogonił Ronaldo w klasyfikacji strzelców i o jedną bramkę obaj ustępują tylko Neymarowi z Barcelony.

Wynik ustalił w szóstej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry inny z brazylijskich obrońców gości - Marcelo.

Stołeczny zespół obecnie prowadzi w tabeli z 21 pkt. i o trzy wyprzedza sobotniego przeciwnika oraz broniącą tytułu "Barcę", która dzisiaj podejmie Eibar.