Liga angielska: Porażka drużyny Fabiańskiego z liderem

Fabiański nie może mówić o udanym meczu. (Fot. Getty Images)
Prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Arsenal pokonał w derbach Londynu West Ham United 3:1 w 17. kolejce - pierwszej po mundialu w Katarze. W bramce gości wystąpił Łukasz Fabiański. Zwycięstwa odniosły też m.in. ekipy Newcastle United i Liverpoolu.

Do przerwy to "Młoty" prowadziły 1:0 po bramce Algierczyka Saida Benrahmy z rzutu karnego (27.). Jednak w 53. minucie gospodarzom dopisało szczęście - zza pola karnego strzał oddał Norweg Martin Odegaard, ale uderzenie było tak słabe, że przypadkowo zamieniło się w idealne, prostopadłe podanie do Bukayo Saki. Reprezentant Anglii bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam z Fabiańskim.

Polski bramkarz wtedy szans nie miał, ale przy drugiej bramce dla "Kanonierów" pięć minut później mógł spisać się lepiej. Z ostrego kąta uderzał Brazylijczyk Gabriel Martinelli, a piłka wślizgnęła się do bramki przy bliższym słupku, mimo że Fabiański stał tuż obok.

Arsenal musi radzić sobie jeszcze przez kilka tygodni bez brazylijskiego napastnika Gabriela Jesusa, który doznał kontuzji w czasie mistrzostw świata. Jego następcą miał być Eddie Nketiah i Anglik wywiązał się z tej roli w 69. minucie, kiedy w ładnym stylu wykończył nie mniej efektowny atak gospodarzy, ponownie pozostawiając Fabiańskiego bez szans i ustalając wynik.

"Kanonierzy" w 15 spotkaniach wywalczyli 40 punktów, WHU jest na 16. pozycji i ma 14 punktów - tylko o dwa więcej od zamykającego tabelę Southampton.

Na drugim miejscu jest Newcastle United, które pokonało na wyjeździe Leicester City 3:0. To szóste z rzędu ligowe zwycięstwo "Srok", które zgromadziły 33 punkty, ale rozegrały o jeden mecz więcej od lidera.

Trzeci jest broniący tytułu Manchester City - 32 pkt, a kolejne lokaty zajmują Tottenham Hotspur - 30 i Manchester United - 26. Ekipy z Manchesteru rozegrały po 14 meczów, londyńczycy - o dwa więcej.