Liga angielska: Pewne zwycięstwo lidera, kolejny remis Chelsea

Piłkarze Man City nie dali szans drużynie z Necastle. (Fot. Getty Images)
Broniący tytułu i prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Manchester City pewnie pokonał na wyjeździe Newcastle United 4:0 w 18. kolejce. Zajmująca trzecie miejsce Chelsea Londyn tylko zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers.

Bohaterem gości w Newcastle był obrońca Joao Cancelo, który powrócił do gry po zawieszeniu za kartki w poprzedniej kolejce. Portugalczyk najpierw asystował przy golu rodaka Rubena Diasa w piątej minucie, a następnie sam po ładnej akcji i mocnym, precyzyjnym strzale podwyższył prowadzenie (27. minuta). W drugiej połowie gospodarzy pogrążyli Algierczyk Riyad Mahrez (63.) i Raheem Sterling (86.).

"The Citizens" mają 44 punkty i o cztery wyprzedzają wicelidera Liverpool, który o 17.30 zagra w Londynie z Tottenhamem Hotspur. Na trzecim miejscu jest Chelsea - 38 pkt. Newcastle jest na przedostatniej pozycji z 10 "oczkami".

W ten weekend odbędą się łącznie tylko cztery z 10 planowanych spotkań Premier League. Pozostałe przełożono ze względu na dużą liczbę zakażeń COVID-19. Także Chelsea nie chciała grać w niedzielę, ale organizator rozgrywek nie udzielił zgody na odwołanie meczu z "Wilkami".