Liga angielska: Chelsea i Watford dołączyli do prowadzącego Liverpoolu

Eden Hazard (w środku) cieszy się ze strzelonego gola. (Fot. Getty Images)
Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe Newcastle United 2:1, a Watford wygrał u siebie w takim samym rozmiarze z Crystal Palace we wczorajszych meczach 3. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej i z kompletem zwycięstw dołączyli do prowadzącego Liverpoolu.

Chelsea wygrała dosyć szczęśliwie, bo zwycięska bramka padła w 87. minucie, kiedy DeAndre Yedlin pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Niespełna kwadrans wcześniej "The Blues" objęli prowadzenie, po tym jak Eden Hazard pewnie wykorzystał rzut karny. W 83. minucie wyrównał Joselu po precyzyjnym uderzeniu głową.

2:1 wygrał również Watford, który pokonał u siebie Crystal Palace. W 53. minucie gospodarze objęli prowadzenie, kiedy efektowny strzał oddał Roberto Pereyra. Dużą zasługę przy tej bramce miał jednak Etienne Capoue, który przejął piłkę na własnej połowie i przeprowadził rajd środkiem boiska.

W 71. minucie piękny strzał z narożnika pola karnego oddał Jose Holebas i gospodarze prowadzili 2:0. Siedem minut później bramkę honorową dla Crystal Palace strzelił Wilfried Zaha.

Tym samym Watford i Chelsea, podobnie jak prowadzący w tabeli Liverpool, po trzech zwycięstwach mają komplet punktów. Dzisiaj do tej trójki może dołączyć Tottenham Hotspur, który zagra na wyjeździe ze zmagającym się z kryzysem Manchesterem United.

W sobotę Liverpool pokonał u siebie Brighton & Hove Albion 1:0, a West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce przegrał na wyjeździe z Arsenalem Londyn 1:3.