Liga Mistrzów: Pewny awans Barcelony!

Radość Barcelony po awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (Fot. Getty Images)
W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów, FC Barcelona pokonała na Camp Nou Manchester City 2:1.
W pierwszej połowie zdecydowanie przeważała Barcelona, ale nie mogła tego udokumentować bramką. Sędzia Lannoy nie miał najlepszego dnia, gdyż nie zauważył rzutu karnego na Lionelu Messim oraz nie uznał prawidłowo strzelonego gola przez Neymara. The Citizens odpowiedzieli koronkową akcją trójki Toure - Silva - Nasri. Ten ostatni nie wykorzystał jednak bajecznego podania Hiszpana.

Po zmianie stron obie drużyny miały swoje okazje, ale ciągle brakowało skuteczności. Po fantastycznym rajdzie Messi trafił słupek, a chwilę potem Zabaleta nie trafił z paru metrów do praktycznie pustej bramki. Wynik spotkania w 69. minucie otworzył nie kto inny, jak Lionel Messi. Argentyńczyk wykorzystał błąd Lescotta i przelobował piłkę nad Hartem.

W końcówce spotkania wyrównującego gola z paru metrów zdobył Kompany, ale Duma Katalonii nie dała Anglikom wydrzeć nawet remisu. Po 120 sekundach Dani Alves wykończył składną akcję gospodarzy i ustalił wynik meczu. Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami skończył się zwycięstwem Blaugrany 2:0.