Liga Mistrzów: Mistrzowie Wysp Owczych znów sprawili sensację

Piłkarze KI Klaksvik sprawili kolejną niespodziankę w eliminacjach Ligi Mistrzów. (Fot. ADAM IHSE/TT News Agency/AFP via Getty Images)
Piłkarze KI Klaksvik w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów wyeliminowali szwedzki BK Haecken Goeteborg. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W rewanżu dwa gole strzelił Arni Frederiksberg. Po dogrywce było 3:3, a mistrzowie Wysp Owczych wygrali po rzutach karnych 4-3.

Frederiksberg w 17. minucie dał prowadzenie Klaksvik. Później bramki dla Haecken zdobyli Tobias Sana i Amor Layouni. Frederiksberg w 53. min strzelił gola na 2:2. Taki wynik utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry.

W dogrywce Ibrahim Sadiq doprowadził do stanu 3:2, lecz trzy minuty później golkiper Peter Abrahamsson skierował piłkę do własnej bramki.

Piłkarze obu drużyn wykorzystali rzuty karne w trzech początkowych seriach. Jako pierwszy pomylił się pomocnik Haecken - Mikkel Rygaard (były zawodnik ŁKS Łódź), a później chybił napastnik Klaksvik - Sivert Gussias. W piątej serii karnego nie wykorzystał Simon Sandberg, natomiast awans Klaksviku przypieczętował Vegard Forren.

Mistrzowie Wysp Owczych w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów pokonali Ferencvarosi TC (0:0, 3:0). Po tym dwumeczu z funkcji trenera węgierskiego klubu został zwolniony Stanisław Czerczesow, który do 2021 roku był selekcjonerem reprezentacji Rosji, a w sezonie 2015-16 prowadził Legię Warszawa.

W trzeciej rundzie rywalem Klaksviku będzie norweski Molde FK, który okazał się lepszy od HJK Helsinki (0:1, 2:0).