Liga MLS: Messi strzela w ćwierćfinale Pucharu Ligi

Messi od 21 lipca gra w drużynie Miami. (Fot. Getty Images)
Argentyńczyk Lionel Messi nadal nie zwalnia tempa. Zdobył bramkę w ćwierćfinale Pucharu Ligi, w którym Inter Miami, którego współwłaścicielem jest były angielski piłkarz David Beckham, pokonał 4:0 (2:0) Charlotte FC. Argentyńczyk strzelił w 86 minucie spotkania ustalając wynik na 4:0.

W Charlotte FC wystąpiło dwóch Polaków: Karol Świderski i Kamil Jóźwiak. Ten pierwszy grał przez całe spotkanie, natomiast Jóźwiak został zmieniony po pierwszej połowie. Trzeci Polak - Jan Sobociński - cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Gospodarze pierwszego gola zdobyli już w 12. minucie, gdy Josef Martinez wykorzystał karnego. Druga branka padła w 32. minucie po strzale Roberta Taylora.

Dwie kolejne bramki strzelono w drugiej połowie, w 78. minucie na listę strzelców wpisał się samobójczym strzałem Adilson Malanda, a wynik w 86. minucie ustalił Messi.

36-letni Messi, uchodzący za jednego z najlepszych piłkarzy w historii, po przejściu z Paris Saint-Germain zadebiutował w ekipie z Miami 21 lipca.