Lewandowski znowu strzela

Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu. (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium pokonał RB Lipsk 3:0 w meczu na szczycie niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski.

Bayern i zespół z Lipska miały po 36 punktów. Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie. Philipp Lahm dośrodkował z prawej strony boiska.

Do piłki doszedł Lewandowski, ale trafił w słupek. Dobitka Thiago Alcantary była już skuteczna. Osiem minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Xabi Alonso. W 30. minucie sytuacja gości była już bardzo trudna, bo Emil Forsberg z RB Lipsk po brutalnym faulu na Lahmie został ukarany czerwoną kartką.

Tuż przed przerwą wynik spotkania na 3:0 ustalił Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. To jego 12. ligowy gol w tym sezonie.

Po zmianie stron gospodarze mieli ogromną przewagę i wiele sytuacji bramkowych. M.in. w 65. minucie kapitan reprezentacji Polski mógł strzelić swoją drugą bramkę w tym meczu.

W sytuacji sam na sam z bramkarzem, próbował go przelobować, ale piłka musnęła głowę golkipera i przeszła nad poprzeczką. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, a Bayern przerwę świąteczną spędzi na pierwszym miejscu z dorobkiem 39 punktów. Trzy mniej ma RB Lipsk.