Menu

LOT nie lata co najmniej do 15 maja

LOT nie lata co najmniej do 15 maja
Przewoźnik podkreślił, że obserwuje zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. (Fot. Getty Images)
PLL LOT do 15 maja br. zawiesza wszystkie rejsy pasażerskie - poinformowała wczoraj spółka. Ma to związek z decyzją rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 9 maja br. oraz z rekomendacją przedłużenia zamknięcia zewnętrznych granic UE do 15 maja br.
Reklama

"W nawiązaniu do decyzji polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 9 maja 2020 roku włącznie i w obliczu zamknięcia zewnętrznych granic Unii Europejskiej wszystkie rejsy pasażerskie LOT-u zaplanowane do 15 maja 2020 roku zostały odwołane" - poinformowała spółka w komunikacie.

Przewoźnik podkreślił, że obserwuje zmieniające się regulacje lokalne i międzynarodowe. "Decyzje dotyczące wznowienia lotów uwarunkowane będą bowiem otwieraniem granic i uruchomieniem lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw" - napisano.

W obecnej sytuacji firma oferuje pasażerom m.in. wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie czy zmianę trasy. Szczegóły dostępne są na stronie lot.com, gdzie znajduje się też formularz on-line do rejestracji zgłoszeń.

Dzisiaj w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z 23 kwietnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym; do 9 maja br. zostaje przedłużony okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 26 kwietnia 2020 r. Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 9 kwietnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym utraci moc z końcem 25 kwietnia br.

Komisja Europejska 8 kwietnia br. wezwała państwa członkowskie i państwa stowarzyszone w ramach Schengen do przedłużenia czasowego zamknięcia granic dla podróży, które nie są niezbędne, do 15 maja. To konsekwencja stałego wzrostu nowych przypadków koronawirusa w UE. 

Czytaj więcej:

Polski rząd zamienia akcję "Lot do domu" w "Cargo dla Polski"

Straty linii lotniczych wciąż rosną. Nowe szacunki IATA

Historyczne lądowanie samolotu LOT na Tajwanie

  Komentarze
  • Ja
   25 kwietnia, 11:49

   Kto się nie załapał na lot do domu to teraz szybko sobie nie poleci, nie wspominając o tych co utknęli w Polsce...

  • Też ja
   25 kwietnia, 15:01

   Chłopie !!! Wrócić do Polski to żaden problem dla chcącego lub zmuszonego !!! Tylko po co tam wracać jak cię czeka 14-dniowa kwarantanna !!! Kolega wrócił świadomy tej kwarantanny do kraju. Z Londyn Stansted Ryanairem do Berlina a potem pociągami do Frankfurtu nad Odrą ,dalej z buta 1,5 km i most graniczny na Odrze do Słubic...

  • Axie
   25 kwietnia, 17:14

   Podają sprzeczne informacje... Sprawdzałam DzU, nie ma tam nic o przedłużeniu, na stronie gov.pl jest do 26.04, lot.pl podaje do 9 maja, a jak dzwoniłam do MSZ, to mi powiedzieli, że do 15 maja Polska zawiesza loty międzynarodowe...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama