Menu

LOT będzie woził rybki akwariowe ze Sri Lanki

LOT będzie woził rybki akwariowe ze Sri Lanki
Ryby będą przewożone w specjalnych warunkach. (Fot. Getty Images)
Ryby akwariowe będą jednym z głównych towarów, jakie narodowy przewoźnik będzie przewoził Dreamlinerami na nowo otwartym połączeniu ze Sri Lanki do Warszawy - przekazał wiceprezes spółki ds. handlowych Michał Fijoł. Jak dodał, ryby będą transportowane w specjalnym zabezpieczeniu.
Reklama

W niedzielę LOT zainaugurował bezpośrednie rejsy z Warszawy do Kolombo na Sri Lankę. Jest to regularne sezonowe połączenie realizowane do 28 marca 2020 r. trzy razy w tygodniu.

Z okazji inauguracji nowego połączenia narodowego przewoźnika, w Kolombo odbyła się wczoraj uroczysta gala.

"Od kilku lat rozwijamy cargo. Jest to ważna część naszego biznesu lotniczego. Na lotach ze Sri Lanki będziemy wozić ryby akwariowe. Rafa koralowa, która roztacza się wokół Sri Lanki, jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie, z ciekawą fauną i florą. Ryby akwariowe będą przewożone naszymi samolotami w specjalnych warunkach" - poinformował Michał Fijoł.

Rafa koralowa, która roztacza się wokół Sri Lanki, jest jedną z najatrakcyjniejszych na świecie. (Fot. Getty Images)

Ambasador Polski na Sri Lance Adam Burakowski, wskazał, że nowe połączenie LOT jest "kamieniem milowym w stosunkach polsko-lankijskich".

"Na pewno będzie to oznaczać zbliżenie obu narodów, a także zwiększenie współpracy gospodarczej. Mam nadzieję, że w tym również eksportu polskich produktów, w szczególności żywności wysoko przetworzonej, która często znajduje się w tutejszych hotelach" - oświadczył ambasador. Podkreślił, że chodzi m.in. o soki owocowe.

Samoloty narodowego przewoźnika będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 14:25 czasu polskiego w piątki, środy i niedzielę z lądowaniem na lotnisku w Kolombo o godz. 4:15 czasu lokalnego.

W drodze powrotnej maszyny będą startować ok. godz. 8:05 czasu lokalnego w poniedziałki, czwartki i soboty; do Warszawy przylecą ok. godz. 14;00. Trasę będą obsługiwały najnowocześniejsze maszyny przewoźnika - Boeingi 787 Dreamliner.

Czytaj więcej:

Lotnisko Gdańsk: Zimowy rozkład lotów i nowe połączenia

Wizz Air zaczął latać z Mazur do Bremy

Kraków Airport obsłużył w październiku prawie 789,2 tys. osób

Podróże samolotem: 83 proc. Europejczyków nie zna swoich praw

  Komentarze
  • Marek
   5 listopada 2019, 15:40

   Prawda jest taka ze wiekszosc gatunkow ryb rafowych jest zagrozona przez polowy dla biznesu akwarystycznego.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama