LM: Pewne zwycięstwo Milanu, porażka Barcelony

W meczach 5. kolejki grupy H Ligi Mistrzów, AC Milan pewnie pokonał na wyjeździe Celtic Glasgow 3:0, natomiast FC Barcelona sensacyjnie przegrała na wyjeździe z Ajaxem Amsterdam 1:0.
Na Celtic Park pierwsza połowa była dość wyrównana, ale to goście szybko objęli prowadzenie. Już w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Kaka, którego znakomitym podaniem obsłużył Valter Birsa. W kolejnych minutach swoje szanse mieli jeszcze Derk Boerrigter i Kaka, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia "Rossonerich". Po rzucie rożnym, piłkę do siatki Celtiku skierował Cristian Zapata. Koleje minuty nadal upływały pod dyktando Milanu, a świadczy o tym trzecia bramka zdobyta w 59. minucie przez Mario Balotellego.

Do końca spotkania bramki już nie padły, a "Il Diavolo" sięgnęli pewnie po trzy punkty. Po 5 meczach grupy H, zajmują drugie miejsce w tabeli i mają na koncie osiem "oczek". Celtic jest czwarty (trzy punkty). Łukasz Załuska (Celtic) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

W Amsterdamie natomiast po pierwszych 45 minutach kibice byli świadkami niemałej sensacji. Stroną wyraźnie dominującą byli gospodarze, a "Duma Katalonii" nie oddała nawet strzału. W 19. minucie wynik spotkania otworzył Thulani Serero, a w 41. minucie podwyższył Danny Hoesen i Ajax do szatni schodził z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron doszło do incydentu, który skomplikował sytuację gospodarzy. W 48. minucie za faul w polu karnym, czerwoną kartką ukarany został Joel Veltman, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Xavi. Pomimo gry w przewadze, Ajax nie dał się zdominować i Holendrzy dowieźli do końcowego gwizdka korzystny rezultat.

Dzięki wygranej, Ajax goni prowadzącą w tabeli dwójkę i ma na koncie siedem punktów. Do liderującej Barcelony traci trzy "oczka", a do Milanu jedno.