LM: Dramatyczny finisz w grupie F!

Sporo emocji towarzyszyło dzisiejszym meczom grupy F Ligi Mistrzów. Ostatecznie do fazy play-off rozgrywek awansowały drużyny Arsenalu oraz Borussii Dortmund, pozostawiając w pokonanym polu Napoli, a także Olympique Marsylię.
W meczu na Stadio San Paolo Napoli pokonało 2:0 Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce. Bramki dla gospodarzy strzelali dwaj byli zawodnicy Realu Madryt, Gonzalo Higuain oraz Jose Callejon. Wynik ten jednak nie dał awansu podopiecznym Rafaela Beniteza, bowiem w równolegle rozgrywanym spotkaniu Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe 2:1 Olympique Marsylię.

W wyjściowej jedenastce Borussii znaleźli się Robert Lewandowski oraz Jakub Błaszczykowski, a na ławce usiadł Łukasz Piszczek. To właśnie napastnik reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania już w 4. minucie meczu.

Potem jednak gospodarze niespodziewanie wyrównali za sprawą trafienia Diawary. Zwycięski gol dla BVB padł dopiero w 87. minucie spotkania, a jego autorem okazał się Kevin Grosskreutz, który wykorzystał dobre podanie rezerwowego Juliana Schiebera.

Błaszczykowski opuścił boisko w 66. minucie, natomiast w 78. na murawie pojawił się Piszczek. Lewandowski z kolei rozegrał całe spotkanie przeciwko Marsylii. Borussia Dortmund zajęła pierwsze miejsce w grupie F, z drugiego awansował Arsenal. W Lidze Europy zagra natomiast Napoli.