Menu

Kuba: Samolot pasażerski rozbił się przy starcie z Hawany

Kuba: Samolot pasażerski rozbił się przy starcie z Hawany
Nie wiadomo jeszcze, jakie są przyczyny katastrofy... (Fot. Getty Images)
Użytkowany przez kubańskie towarzystwo Cubana samolot Boeing 737 z co najmniej 104 osobami na pokładzie rozbił się wczoraj tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Hawanie - poinformowały kubańskie media.
Reklama

Według meksykańskiej firmy Global Air, właściciela samolotu, na pokładzie Boeinga 737 było 104 pasażerów i sześciu członków załogi, którą w całości stanowili Meksykanie.

Samolotem podróżowali głównie Kubańczycy, ale wśród pasażerów było także pięciu obcokrajowców. Nie podano jednak ich narodowości.

Kubańskie media poinformowały, że katastrofę przeżyły trzy kobiety, które w stanie krytycznym przewieziono do szpitala.

Władze w Hawanie nie potwierdziły jeszcze oficjalnie liczby ofiar katastrofy. "Powinniśmy spodziewać się najgorszego" - poinformował prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. Dodał także, że ugaszono pożar na miejscu katastrofy i trwa identyfikacja ofiar.

Użytkowany przez kubańskie towarzystwo Cubana samolot Boeing 737, który wyprodukowano w 1979 roku, rozbił się tuż po starcie z międzynarodowego portu lotniczego w Hawanie. Odbywająca rejs krajowy z Hawany do miasta Holguin na wschodzie Kuby maszyna runęła na plantację juki między portem lotniczym a pobliskim miastem Santiago de las Vegas.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama