Menu

Księżna Kate pomogła stworzyć program edukacyjny dla rodziców małych dzieci

Księżna Kate pomogła stworzyć program edukacyjny dla rodziców małych dzieci
Księżna aktywnie angażuje w działalność wielu organizacji charytatywnych, szczególnie tych wspierających dzieci. (Fot. PAP/EPA)
W najnowszym wywiadzie dla BBC księżna Cambridge opowiedziała o wyjątkowym projekcie, w którym brała udział. Chodzi o program 'Tiny Happy People', który ma pomóc rodzicom dzieci do lat 5 w rozwijaniu ich talentów, a przede wszystkim w nauce czytania i pisania. 'Żałuję, że nie było go, gdy na świat przyszło moje pierwsze dziecko' - wyznała żona księcia Williama.
Reklama

Program "Tiny Happy People" ma formę ogólnodostępnej strony internetowej, na której publikowane są porady specjalistów i rodziców. Znaleźć tam można ciekawostki dotyczące wychowywania małych dzieci, pomysły na rozwijające zabawy, filmy instruktażowe, informacje o warsztatach i masę innych rzeczy, które mogą pomóc rodzicom wykształtować u maluchów zdolności do funkcjonowania w zgodzie z własnymi emocjami i poszanowaniem uczuć innych. Podstawowe przesłanie tego projektu brzmi - rozmawiaj ze swoim dzieckiem od najmłodszych lat.

"To jest to, czego brakowało mi, gdy na świecie pojawił się książę George" - wyznała księżna Kate. I dodała, że w Wielkiej Brytanii rodzice mogą liczyć na pomoc specjalistów, na przykład położnych, tuż po narodzinach dziecka, to potem do czasu aż pójdzie ono do przedszkola czy szkoły, są pozostawieni sami sobie. A raczej byli, bo inicjatywa "Tiny Happy People" ma właśnie pełnić funkcję merytorycznego wsparcia rodziców w tym czasie.

Zaangażowanie księżnej Cambridge w ten projekt polegało na tym, że wzięła ona udział w nagraniu dwóch filmów instruktażowych dla rodziców. Nie wyklucza też dalszej współpracy.

To nie jest pierwsza tego rodzaju aktywność księżnej. Od momentu, gdy została matką, Kate dokłada starań, aby wprowadzić takie rozwiązania w brytyjskim systemie opieki społecznej, które pozwolą zmarginalizować problemy, z jakimi borykają się rodzice małych dzieci.

Czytaj więcej:

Izolacja a uzależnienia. Księżna Kate wspiera rodaków

Księżna Kate szuka chętnych do wzięcia udziału w wystawie zdjęć o pandemii

Nowe zdjęcia księcia Williama z dziećmi z okazji jego podwójnego święta

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.01.2021
  GBP 5.114 złEUR 4.544 złUSD 3.740 złCHF 4.216 zł

  Sport


  Sport

  Reklama