Menu

Księżna Kate: Obowiązki księżnej utrudniają mi bycie dobrą matką

Księżna Kate: Obowiązki księżnej utrudniają mi bycie dobrą matką
Księżna Kate rzadko udziela podobnych wywiadów. (Fot. Getty Images)
W wywiadzie dla dziennikarki Giovanny Fletcher księżna Cambridge podzieliła się swoimi odczuciami związanymi z życiem w rodzinie królewskiej. Kate opowiedziała m.in. o jednoczesnym byciu matką trójki dzieci i żoną księcia Williama. Jak zwracają uwagę media, księżna nie ukrywa, że poczucie winy towarzyszy jej niemal każdego dnia.
Reklama

"Macierzyństwo wiąże się z ogromną presją i ktokolwiek twierdzi inaczej, zwyczajnie kłamie" - otwarcie stwierdziła Kate Middleton podczas wywiadu dla Giovanny Fletcher, popularnej niezależnej dziennikarki.

Dodała też, że zawsze czuje w sercu ogromny ból, gdy musi zostawić dzieci, aby wypełnić obowiązki wynikające z bycia członkiem rodziny królewskiej. Zwłaszcza gdy starsza dwójka, czyli 6-letni George i 4-letnia Charlotte, proszą ją, by została z nimi. Nie ukrywała też, że w ciągu ostatnich lat tyle nauczyła się o sobie, że wiele wcześniejszych problemów rozwiązałaby zupełnie inaczej.

Królewski grafik księżnej jest bardzo napięty przez niemal cały rok. (Fot. Getty Images)

"Najważniejsze jest spędzanie czasu z dziećmi, to oczywiste, ale to powinna być uważna obecność. Taka, żeby możliwe było zrozumienie emocji swoich i dziecka. Tylko tak można być naprawdę blisko z tymi, których się kocha" - dodała, tłumacząc, że czasem warto też zadać sobie jedno pytanie, aby odróżnić rzeczy, które wydają się nam ważne od tych, które są ważne.

"Kiedy zapytasz siebie, co chciałabyś, żeby twoje dziecko zapamiętało z dzieciństwa, to będzie to wspólne odrabianie lekcji z matematyki, czy spontaniczne pieczenie kiełbasek w ognisku? - zapytała retorycznie, nie ukrywając, że jej największym marzeniem jest to, żeby jej dzieci wspominały dzieciństwo jak najlepiej. A ona sama już nie zamierza być perfekcyjna we wszystkim, co robi, bo wtedy nie jest się dobrym w niczym - wskazała.

Czytaj więcej:

Kate i William polecieli do Szkocji tanimi liniami

Kate i William zabrali dzieci na mecz Premier League

Harry i Meghan zwolnili wszystkich pracowników w UK. "To znak, że już nie wrócą"

  Komentarze
  • Tak obiektywnie...
   16 lutego, 10:46

   Piękna kobieta, pełna gracji, szyku, elegancji, taktu, delikatnej i szanowanej prezencji, umiejąca zawsze zachować się stosownie we właściwym sobie miejscu i czasie. I to nie tylko przez wzgląd na etykietę Rodziny Królewskiej. Ot tak, wogóle. Za to więc, wzbudza respekt, zachwyt i ogólny szacunek. A to zawsze było, jest i będzie podziwianie w dobrym tego słowa znaczeniu przez innych ludzi.

  • Ultravox2010
   16 lutego, 13:49

   Zgadza sie.Mysle,ze gdy Ksiaze Karol formalnie abdykuje na rzecz Williama to bedzie to decyzja,ktora ucieszy wszystkich a Karolowi niczego nie ubedzie,raczej bedzie za to doceniany.Oni oboje (William i Kate) sa fajnymi ludzmi i co ciekawe sa tez po prostu pasujacy w tej roli do obecnych czasow.

  • Toilet Cleaner
   16 lutego, 17:27

   Faktycznie,wyjatkowo przepracowana kobieta z tej ksieznej, i musi dobrze wygladac jednoczesnie!Kiedy ona znajduje czas na to ??

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama