Menu

Książę Harry w CBS: Obawiałem się, że powtórzy się historia Diany

Książę Harry w CBS: Obawiałem się, że powtórzy się historia Diany
Wywiad, na który czeka cały świat, a przede wszystkim pozostali członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, ma być wyemitowany już 7 marca. (Fot. Getty Images)
Brytyjski książę Harry w opublikowanym fragmencie wywiadu udzielonego Oprah Winfrey przekazał, że obawiał się, iż powtórzy się historia z jego matką, księżną Dianą oraz że odejście z rodziny królewskiej było dla niego i jego żony 'niewiarygodnie trudne'.
Reklama
Reklama

"Naprawdę po prostu czuję ulgę i szczęście, że siedzę tutaj, rozmawiając z Tobą z moją żoną u boku" - przekazał Harry w jednym z dwóch 30-sekundowych klipów promocyjnych zamieszczonych przez amerykańską stację CBS w mediach społecznościowych.

Wywiad, którego mieszkający obecnie w Kalifornii Harry i jego żona Meghan udzielili Oprah Winfrey, zostanie wyemitowany przez CBS 7 marca, zaś w Wielkiej Brytanii dzień później.

W zaprezentowanym fragmencie wywiadu pokazane jest zdjęcie matki Harry'ego, księżnej Diany, która w 1997 roku zginęła w wypadku samochodowym. Harry odnosi się do presji związanej z życiem pod obserwacją mediów, co - jak dawał kilka razy do zrozumienia - było powodem decyzji jego i Meghan o rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej.

"Nie mogę sobie wyobrazić, jakie to musiało być dla niej - przechodzić przez ten proces samodzielnie przez te wszystkie lata, ponieważ dla nas dwojga było to niewiarygodnie trudne. Ale my przynajmniej mamy siebie nawzajem" - wskazał Harry. "Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy" - dodał, mając na myśli to, iż nadmierna inwazyjność tabloidów przyczyniła się do śmierci Diany.

Książę Harry informował wcześniej, że wycofał się z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed "toksyczną" atmosferą stworzoną w Wielkiej Brytanii przez prasę.

Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków i zacząć prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów. Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale kilka dni temu poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków.

Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii. Dwa tygodnie temu ogłosili, że spodziewają się drugiego dziecka.

Gwiazda amerykańskich programów typu talk show Oprah Winfrey jest przyjaciółką Meghan, która przed związkiem z Harrym była aktorką. Jak podkreślają brytyjskie media, wywiad może być trudny dla pozostałej części rodziny królewskiej.

Czytaj więcej:

Elżbieta II wygłosi orędzie tuż przed wywiadem Harry'ego i Meghan u Oprah Winfrey

Książę Harry: Wyjechałem z UK, żeby uciec od "toksycznej" prasy

  Komentarze
  • Pawel
   1 marca, 20:47

   Jesdo jest świętą prawdą - RUDY TO WREDNY CZLOWIEK. MA WREDNY CHARAKTER. PONAD 55 LAT ZYJE I POTWIERDZAM TO PRZYSŁOWIE.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama