Menu

Książę Harry pozywa "The Sun" i "Daily Mirror" za podsłuchy

Książę Harry pozywa "The Sun" i "Daily Mirror" za podsłuchy
Nie podano, kiedy domniemane przestępstwo miało mieć miejsce. (Fot. Getty Images)
Brytyjski książę Harry, wnuk królowej Elżbiety II, złożył pozew przeciw wydawcom tabloidów 'The Sun' oraz 'Daily Mirror' w związku z domniemanym podsłuchiwaniem jego poczty głosowej - potwierdził wczoraj Pałac Buckingham.
Reklama

Pozew, który został w imieniu księcia Harry’ego złożony w Wysokim Trybunale, dotyczy nielegalnego włamania się do poczty głosowej i odsłuchiwania nagranych na nią wiadomości.

Nie podano, kiedy domniemane przestępstwo miało mieć miejsce, ale dziennikarz stacji BBC, który zajmuje się sprawami rodziny królewskiej, przypuszcza, że sprawa ma związek ze skandalem podsłuchowym z początku pierwszej dekady XXI wieku.

Niezależnie od tej sprawy, kilka dni temu żona księcia Harry’ego Meghan Markle pozwała wydawców gazety "Mail on Sunday" w związku z publikacją jej prywatnego listu do ojca.

W związku z tą sprawą książę Harry wydał oświadczenie, w którym napisał o "bolesnych" posunięciach mediów, które zmuszają parę do działania. Nawiązując do osoby swojej matki, księżnej Diany, do której śmierci media się przyczyniły, wyraził "głęboką obawę, że historia może się powtórzyć".

Rzeczniczka News Group Newspapers (NGN) - wydawcy "The Sun" oraz niedzielnego "News of the World" - potwierdziła otrzymanie pozwu w imieniu księcia, ale oświadczyła, że wydawnictwo nie będzie na razie komentować tej sprawy.

Czytaj więcej:

35. urodziny Harry'ego i nowe zdjęcie Archiego

Harry, Meghan i Archie w podróży po Afryce

Harry i Meghan pozwali brytyjski tabloid

  Komentarze
  • Wasp
   5 października 2019, 11:19

   To moze my podatnicy pozwiemy Harrego za to ze za nasze pieniadze wyremontowal sobie domek.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.09.2020
  GBP 4.947 złEUR 4.527 złUSD 3.883 złCHF 4.200 zł

  Sport


  Sport

  Reklama