Menu

Książę Harry i księżna Meghan ostrzegają paparazzich

Książę Harry i księżna Meghan ostrzegają paparazzich
Para oświadczyła, że gotowa jest pozwać paparazzich. (Fot. Getty Images)
Brytyjski książę Harry, który przybył wczoraj do Kanady, by dołączyć do swojej żony, księżnej Meghan, i ich syna Archiego, wystosował wraz z żoną ostrzeżenie do mediów po publikacji w mediach zdjęć księżnej ze spaceru po parku na wyspie Vancouver.
Reklama

Jak informuje BBC, zdjęcia, które pojawiły się w prasie i w internecie w poniedziałek, pokazują księżną na spacerze z synkiem i z psami w parku North Hill Regional Park na wyspie Vancouver. Zdaniem prawników pary książęcej, fotografie te zrobione zostały z ukrycia i bez zgody księżnej. Para oświadczyła, że gotowa jest pozwać paparazzich.

Z informacji prawników wynika również, że paparazzi próbowali sfotografować wnętrze domu Harry'ego i Meghan za pomocą aparatów z długoogniskowymi obiektywami. Reporterzy koczują też niedaleko rezydencji.

Premier Kanady Justin Trudeau pytany wczoraj podczas konferencji prasowej, kto poniesie koszty ochrony rodziny Harry'ego podczas pobytu w Kanadzie, oznajmił, że rozmowy na ten temat trwają.

Książę Harry i księżna Meghan oświadczyli 8 stycznia br., że zamierzają prowadzić bardziej prywatne życie, sami się utrzymywać i ograniczyć swoją rolę w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Postanowili też dzielić czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną.

W wydanym przez pałac Buckingham oświadczeniu królowa Elżbieta II poinformowała w sobotę wieczorem, że w związku z tym nie będą już używać tytułów Ich Królewskich Wysokości (HRH) ani otrzymywać żadnych funduszy publicznych, przysługujących w związku z pełnieniem oficjalnych obowiązków.

W niedzielę wieczorem Harry przyznał, że uzgodnienia nie są rozwiązaniem, jakiego chciał, ale nie miał innego wyjścia. Podkreślił też, że to media przyczyniły się do decyzji jego i Meghan. 

Czytaj więcej:

Harry i Meghan rezygnują z pełnienia ważnych ról. "Chcemy być niezależni"

Elżbieta II: "Zgadzamy się na okres przejściowy dla Harry'ego i Meghan"

Meghan Markle już znalazła sobie zajęcie w Kanadzie

Harry przyznał, że jest zasmucony rezygnacją z obowiązków królewskich

Brytyjskie media: Książę Harry odleciał do Kanady

  Komentarze
  • Robert Wozniak
   22 stycznia, 12:37

   Ostrzezcie tych, ktorzy konsumuja te tresci. Jakby nikt nie kupowal szmatlawcow, to paparazzi musialby poszukac sobie innego zajecia. jest popyt, jest podaz. Zastanow sie jeden z drugim co czytasz i ogladasz.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 02.04.2020
  GBP 5.207 złEUR 4.577 złUSD 4.192 złCHF 4.332 zł

  Sport


  Reklama