Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Książę William przyjął rolę "egzekutora", stosując "dyscyplinarne" metody wobec brata Harry'ego

Książę William przyjął rolę "egzekutora", stosując "dyscyplinarne" metody wobec brata Harry'ego
Następca tronu, książę William jest zwolennikiem trzymania się "twardych zasad", podobnie jak jego dziadek książę Filip. (Fot. Yui Mok - WPA Pool/Getty Images)
Po śmierci księcia Filipa rodzina królewska straciła wzorzec do naśladowania, który 'żelazną ręką' kierował członkami rodziny królewskiej. Podobno obecnie tę rolę przejął jego wnuk, książę William - donosi 'OK! Magazine'.
Reklama
Reklama

Od śmierci księcia Edynburga Filipa w 2021 r. rodzina królewska dotkliwie odczuła brak jednej z najważniejszych postaci, która niegdyś kierowała klanem królewskim żelazną ręką.

Mówi się, że książę William wchodzi teraz w rolę swojego zmarłego dziadka, kiedy rodzina staje w obliczu trudności, stosując stanowcze podejście do różnych spraw, w tym kontaktów, szczególnie ze swoim bratem, księciem Harrym.

Małżonek zmarłej królowej Elżbiety II, książę Filip, był znany nie tylko ze swoich dowcipnych uwag i popełnianych niekiedy gaf, ale także z dbania o to, by królewska rodzina prowadziła się bez zarzutu, kładąc nacisk na ścisłe przestrzeganie protokołu.

Książę William najwyraźniej czerpie wzorce od swojego zmarłego dziadka w utrzymywaniu dyscypliny w szeregach rodziny królewskiej.

Jedno ze źródeł ujawniło portalowi Daily Beast, że 42-letni książę William przejął rolę rodzinnego "dyscyplinatora".

Osoba z otoczenia księcia zdradziła, że stanowcza postawa króla Karola jest bezpośrednio związana z tym, jak postępuje on w sporze z księciem Harrym. Nawet jeśli król Karol chciałby częściej spotykać się ze swoim młodszym synem, William pozostaje nieugięty i stosuje zdecydowaną taktykę, która według informatora pokazuje, "kto tu rządzi".

Książę Filip kładł nacisk na ścisłe przestrzeganie królewskiego protokołu. William ewidentnie wzoruje się na dziadku. (Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

W obliczu ogromnych wyzwań stojących przed starszymi członkami rodziny królewskiej, przyszły król pozostaje konsekwentny. Jego ojciec, król Karol, wykonuje obecnie swoje obowiązki, jednocześnie lecząc się na raka, podczas gdy księżna Kate, żona Williama, przechodzi chemioterapię zapobiegawczą po zdiagnozowaniu u niej nowotworu.

Rodzina królewska wkrótce wyruszy w coroczną podróż do Balmoral w szkockich górach Highlands. Przewiduje się, że zbliżająca się podróż będzie szczególnie ważną okazją do refleksji.

"Jak dotąd był to ciężki rok dla rodziny królewskiej i nic nie ucieszyłoby króla bardziej niż spotkanie się z bliską rodziną w spokoju Balmoral, aby wspólnie podsumować, przeanalizować kilka niezwykle trudnych miesięcy i spojrzeć w przyszłość" - przekazała "OK! Magazine" była królewska korespondentka BBC Jennie Bond.

Czytaj więcej:

Książę William przekazał radę od swoich dzieci dla szykujących się do Euro piłkarzy Anglii

Księżna Kate przekazała nowe informacje o swojej walce z chorobą nowotworową

Kate pokazała się publicznie na paradzie na cześć króla Trooping the Colour

EURO 2024: Książę William obejrzy z trybun ćwierćfinałowy mecz Anglii

  Komentarze
  • Oko
   10 lipca, 10:44

   W koncu, bo juz mialem tam jechac zrobic z Tym Wszystkim Porzadek. Powodzeniaps. Nie wylaczam telefonu

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2024
  GBP 5.0974 złEUR 4.2930 złUSD 3.9461 złCHF 4.4425 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama