Menu

Królowa ułaskawi mężczyznę, który kłem narwala powstrzymał terrorystę

Królowa ułaskawi mężczyznę, który kłem narwala powstrzymał terrorystę
Steven Gallant (po lewej) przebywał na przepustce, gdy w okolicy doszło do ataku terrorystycznego. Na zdjęciu z Jackiem Merrittem, jedną z ofiar ataku. (Fot. Twitter/@PrisonStorm)
42-letni Steven Gallant, który zasłynął w Wielkiej Brytanii próbą zatrzymania terrorysty na London Bridge przy pomocy kła narwala, będzie zwolniony z dalszego odbywania kary w więzieniu. Mężczyzna był skazany na dożywocie za zabójstwo strażaka w 2005 roku.
Reklama

42-latek próbował zatrzymać terrorystę - Usmana Khana - gdy po raz pierwszy został wypuszczony z więzienia na przepustkę. W trakcie ataku zerwał wiszący na ścianie kieł narwala, a następnie pobiegł w kierunku oprawcy, który ostatecznie został zastrzelony przez policję. 

Steven Gallant odbywał dożywotni wyrok pozbawienia wolności za morderstwo strażaka, którego dopuścił się w Hull w 2005 roku.

Jak informują dziś media, królowa Elżbieta II podjęła decyzję, aby zweryfikować dalszy pobyt Stevena Gallanta w więzieniu i zawnioskowała o jego warunkowe zwolnienie. Informacje te potwierdziło również ministerstwo sprawiedliwości.

Królowa ma możliwość skracania wyroku przestępców za pomocą królewskiego dekretu łaski "Royal Prerogative of Mercy". Z możliwości tej monarchini korzysta jednak bardzo rzadko. 

W ataku zginęły dwie osoby: 23-letnia Saskia Jones i 25-letni Jack Merritt. Oboje byli absolwentami uniwersytetu w Cambridge i uczestniczyli w organizowanym przez tę uczelnię programie reintegracji skazanych "Learning Together".

Czytaj więcej:

Policja w UK udostępniła kurs, jak zachować się podczas ataku terrorystycznego

Terroryści z UK "mogą nigdy nie wrócić do społeczeństwa"

  Komentarze
  • Jarek
   18 października, 14:54

   Wszelkie źródła podają że początkowo uważano że to Polak (Łukasz) użył kła narwala do unieszkodliwienia napastnika, ale jak się później okazało byl to Daryn Frost. Więc ten morderca powinien dalej siedzieć w ciupie.

  • IMD
   18 października, 15:44

   To był Polak. Ale okazało się że jest za nim wystawiony ENA i odrazu z przesłuchania trafił do aresztu i wrócił do Polski. A drugi anglik został , bohaterem. Morał z tego że nie zawsze trzeba być bohaterm.

  • Katofel
   18 października, 16:00

   Jeden z bohaterów był Polakiem, ale byl poszukiwan więc, jego losy potoczyły się inaczej niż Anglika.

  • Lukas
   19 października, 07:43

   Co robił facet z dożywociem na wolności?

  • Piotr
   19 października, 08:27

   Co robił terrorysta na wolności?

  • Osa
   19 października, 19:20

   I tak kolejny raz,udowodniliscie jakie media mają informacjie. Polaka do ciupy bo niby poszukiwany a Angola morderce na wolność. Haha.. dobre sobie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Reklama