Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Krajowe Biuro Statystyczne zmieni podejście do płci. W spisie ludności pojawi się "trzecia opcja"

Krajowe Biuro Statystyczne zmieni podejście do płci. W spisie ludności pojawi się
Spis ludności w UK odbywa się regularnie co 10 lat. (Fot. Thinkstock)
Brytyjczycy nie będą musieli już dłużej dokonywać wyboru wyłącznie pomiędzy kobietą a mężczyzną podczas wypełniania spisu ludności. Brytyjscy urzędnicy już wkrótce zaoferują możliwość wyboru trzeciej płci, umożliwiając wybór opcji 'inna'.
Reklama

Urzędnicy z Krajowego Biura Statystycznego (ONS) w pierwszej kolejności poprosili o przygotowanie raportu, który miał za zadanie określić, czy w ogóle istnieje potrzeba jakiejkolwiek zmiany.

Jego wyniki, które opublikowano w ubiegłym tygodniu, jednoznacznie wykazały, że osoby bezpłciowe i transseksualne zmuszane były do wyboru jednej z dwóch płci, nawet gdy nie identyfikowały się z żadną z nich.

Pracownikom ONS zasugerowano dodanie neutralnej, trzeciej opcji płci lub - w przyszłości - umożliwienie pominięcia pytania o płeć. Inną możliwością byłoby przygotowanie oddzielnego arkusza dla osób, które nie identyfikują się z płcią męską lub żeńską.

Ostateczny kształt kolejnego spisu ludności wciąż nie jest znany, a urzędnicy przeprowadzają kolejne badania, aby był on dostosowany do współczesnej demografii Wielkiej Brytanii.

Ostatni powszechny spis ludności miał miejsce w 2011 roku - następny zaplanowano na 2021 rok. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama