Menu

Koronawirus wstrzymuje budowy w UK. Ale nie wszystkie

Koronawirus wstrzymuje budowy w UK. Ale nie wszystkie
Praca z domu podczas pandemii koronawirusa? Tak, ale nie dla wszystkich. (Fot. Getty Images)
Coraz więcej firm budowlanych wstrzymuje w Wielkiej Brytanii wszelkie 'nieistotne prace', aby pomóc w walce z koronawirusem. Jednak wciąż są budowy, na których praca wre - informuje BBC.
Reklama

Firma Taylor Wimpey, która buduje ponad 10 000 domów rocznie, przekazała w tym tygodniu, że zamyka wszystkie swoje budowy, ponieważ - jak zaznaczyła - "jest to jedyna słuszna decyzja". Podobnie postąpiło przedsiębiorstwo Barratt, podkreślając, że priorytetem jest "zdrowie i bezpieczeństwo klientów i pracowników".

Również firma Persimmon, odpowiedzialna za budowę szybkiej kolei H2S, poinformowała, że "wstrzymała lub wstrzymuje" wszelkie prace konstrukcyjne.

Tymczasem wciąż nie widać przerwy w pracy na placach budowy zarządzanych przez przedsiębiorstwo Cairn Construction, które w ubiegłym roku postawiło 2 200 domów w UK. "Działamy zgodnie z rozszerzonymi protokołami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, które zaleca rząd" - przekazała firma.

Niektórzy pracownicy budowlani "czują gniew, bo nie są odpowiednio chronieni w pracy przed wirusem". (Fot. Getty Images)

We wtorek minister zdrowia Matt Hancock oznajmił, że każda osoba, która nie ma możliwości wykonywania pracy z domu, powinna iść do pracy, aby "utrzymać kraj w ciągłym ruchu". 

Jednak rosną obawy, że na placach budowy trudno jest ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa, bo szerzenie się choroby jest tam trudne do kontrolowania. 

Niektórzy pracownicy budowlani przyznali w rozmowie z BBC, że "czują gniew, bo nie są odpowiednio chronieni w pracy przed wirusem", podczas gdy inni "są pod presją pracodawców, aby stawić się na budowie". Ponadto wielu jest samozatrudnionych i obawia się utraty dochodów, jeśli firma, dla której pracują, zawiesi działalność.

Minister finansów Rishi Sunak ma dzisiaj ogłosić podczas konferencji prasowej pakiet wsparcia dla osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej:

"Koronawirusem już mogła zakazić się połowa populacji Wielkiej Brytanii"

Brytyjczycy potrzebni "od zaraz" do pracy w rolnictwie

Książę Karol ma koronawirusa

MOT: Przegląd techniczny auta w UK "odroczony o 6 miesięcy"

Parlament UK przyjął projekt ustawy o walce z koronawirusem

Brytyjski parlament zawiesza posiedzenia z powodu pandemii

Liczba przypadków Covid-19 wzrosła w UK do 9 529

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama