Menu

Koronawirus w Hiszpanii: W ciągu doby zmarło 514 osób

Koronawirus w Hiszpanii: W ciągu doby zmarło 514 osób
Sytuacja w Hiszpanii robi się coraz bardziej dramatyczna. (Fot. Getty Images)
514 osób zmarło w Hiszpanii w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa; łączna liczba zgonów po zakażeniu SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 2 696 - poinformował dzisiaj rząd tego kraju. Liczba infekcji wzrosła w tym czasie o więcej niż 6,5 tys., do ponad 39,7 tys.
Reklama

Z danych rządu Hiszpanii wynika, że w ciągu minionej doby nastąpił też drastyczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Również dzisiaj Ministerstwo Obrony w Madrycie ujawniło, że w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa siły zbrojne Hiszpanii będą wytwarzać leki na potrzeby obywateli. W pierwszej kolejności produkowany będzie paracetamol oraz środki antywirusowe.

Pułkownik Antonio Juberias z departamentu medycznego hiszpańskich sił zbrojnych ujawnił, że laboratoria wojskowe rozpoczynają produkcję farmaceutyków z obawy o ich braki na krajowym rynku. Przypomniał, że już w przeszłości, m.in. w 2006 r., hiszpańska armia tymczasowo wyrabiała leki skierowane do powszechnego obrotu.

Największe niedobory środków farmaceutycznych notowane są na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu, gdzie do wczoraj liczba zakażonych wzrosła do 12,3 tys., a zgonów - do 1 535.

Dzisiaj władze Madrytu potwierdziły, że z powodu braku miejsc w stołecznych kostnicach zwłoki zmarłych umieszczane będą na miejskim lodowisku.

Z powodu pandemii władze hiszpańskiej stolicy nasiliły dzisiaj liczbę patroli na ulicach. Burmistrz Jose Luis Martinez-Almeida zapowiedział, że karani będą wszyscy, którzy nie będą w stanie uzasadnić swojego wyjścia z domu.

Od dzisiaj osoby rzekomo udające się do pracy w stołecznej aglomeracji będą musiały przedstawić dokument potwierdzający ich przynależność do właściwej instytucji, a powracający z zakupów - rachunek ze sklepu.

Kary za nieprzestrzeganie wprowadzonego w Hiszpanii 15 marca stanu zagrożenia epidemicznego wynoszą w przypadku osób indywidualnych od 100 do 600 euro.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Ukończyli polskie uczelnie medyczne i nie mogą leczyć

Hiszpania: Wskutek epidemii może zniknąć 300 tys. etatów w 2020 r.

Hiszpania ogranicza wjazd dla obcokrajowców

BBC: Pięć głównych wniosków, jak sobie poradzić z pandemią

Hiszpania: Wojsko znajduje zwłoki w domach seniorów

  Komentarze
  • Daria
   24 marca, 22:27

   Oby Londyn nie ucierpiał bo pracy nie będzie

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama