Menu

Koronawirus: Katalonia chce zadbać o zagranicznych turystów

Koronawirus: Katalonia chce zadbać o zagranicznych turystów
Barcelona chce się przygotować na wypadek zachorowań zagranicznych turystów... (Fot. Getty Images)
Rząd Katalonii, popularnego regionu turystycznego w Hiszpanii, przygotowuje ośrodki kwarantanny w celu izolowania turystów mających symptomy Covid-19 - poinformowała minister zdrowia w rządzie regionalnym Alba Verges, cytowana wczoraj przez dziennik 'El Mundo'.
Reklama

"Czeka nas duże wyzwanie. Jeżeli chcemy, żeby przyjechali turyści zagraniczni, musimy podjąć działania prewencyjne. Osoby te muszą wiedzieć, co robić, jeżeli pojawią się u nich symptomy Covid-19" - wyjaśniła Verges.

Radna poinformowała, że jeżeli jakiś turysta źle się poczuje, powinien zadzwonić na nr tel. 061, który funkcjonuje w kilku językach, a następnie zostanie skierowany do jednego z takich ośrodków.

Według katalońskiego rządu regionalnego, może dojść do nowych ognisk zakażeń koronawirusem, w tym ze źródeł "importowanych", po otwarciu granic UE, dlatego hotele powinny wypełnić warunki zachowania higieny, umożliwić zachowanie odległości i stosować środki ochronne. Na razie nie przewiduje się zamknięcia dyskotek, jak w przypadku Balearów, ale liczba bawiących się osób zostanie ograniczona.

W stolicy Katalonii, Barcelonie, otwarto dotąd 37 z istniejących 450 hoteli, a zgodnie z danymi regionalnego resortu ds. turystyki tylko 10 proc. miejsc zostało zarezerwowanych. Z powodu pandemii centrum Barcelony jest prawie puste, co jest nietypowe o tej porze roku w mieście, które jeszcze sześć miesięcy temu należało do 20 najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie - skomentował "El Mundo".

Sezon w Barcelonie zazwyczaj zaczyna się już od przełomu kwietnia i maja, ale nie w tym roku... Miasto i plaże są niemal puste, co jest bardzo nietypowe na początku lipca dla tego regionu... (Fot. Getty Images)

Stowarzyszenie hotelarskie w Barcelonie przewiduje pod koniec lipca otwarcie 23 proc. hoteli, w drugiej połowie sierpnia - 27 proc., a we wrześniu - mniej niż 40 proc. Nikt nie jest w stanie przewidzieć szacunkowej liczby rezerwacji.

Przemysł turystyczny, który generuje 12 proc. dochodu miasta i daje zatrudnienie 90 tys. osobom, teraz jest w sytuacji zagrożenia. Dochody sektora zmniejszą się w 2020 r. o 60 proc., co oznacza straty od 8 do 9 mld euro - ocenił prezes barcelońskiego komitetu wykonawczego ds. turystyki Eduard Torres.

W poprzednim roku ponad 83 proc. turystów przyjechało do Barcelony z zagranicy. Ile ich będzie w tym roku, komitet nie umie przewidzieć.

Władze miasta zachęcają do przyjazdu turystów krajowych i z państw ościennych, szczególnie francuskich, którzy mogą przyjechać samochodem lub pociągiem. Niepewność i nowe ogniska zakażeń oddalają jednak odnowienie turystyki międzynarodowej do 2021 r. - stwierdził "El Mundo".

Czytaj więcej:

Hiszpania: Luksusowe hotele wznawiają działanie w najgorszym roku dla turystyki

Przed podróżą do Hiszpanii trzeba wypełnić ważny formularz

Nowa turystyka w UE: Kto traci, a kto zyskuje?

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama